PCTuning Článek

MSI GeForce GTX 780 Lightning – kráska s výkonem Titanu

Z. Obermaier
Z. Obermaier
12. 9. 2013 01:00 23 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Výkonná jako Titan v základu! 2. Představení – slajdy, balení karty 3. Detaily karty 4. Pohled do nitra karty 5. Porovnání karet a specifikace 6. Testovací sestava 7. Syntetické testy, 3D Mark 11, 3D Mark, Unigine Heaven
8. Hry Anno 2070, Assassins Creed III, Battlefield 3 9. Hry Bioshock Infinite, Crysis 3, Dirt Showdown 10. Hry Far Cry 3, Max Payne 3, Metro LL, Tomb Raider 11. Shrnutí výkonu 12. Spotřeba a teploty 13. Přetaktování 14. Závěr

Nejvýkonnější grafikou s jedním GPU je stále ještě Titan od Nvidie, OC edice GeForce GTX 780 jej ale s klidem dohánějí. Karta od MSI přitom nabízí mnohem víc. Základní výkon má jako Titan, je luxusně zpracovaná, skvěle se taktuje, nechybí solidní chladič, výbava pro extrémy a výjimečný vzhled. Přetaktovaná dohání i Radeon HD 7990!

Reklama
Reklama

Tato kapitola vám nabídne průměrné shrnutí výkonu, jež ale není dogma. My k průměru musíme přistoupit, abychom mohli s nějakým číslem obecně operovat do budoucna (o kolik procent je která karta výkonnější) v obecné rovině. Pokud vás nebaví prohlížet každý graf, zaměřte se na hry jež vás zajímají (a z nich si udělejte obrázek sami) a nebo se podívejte na shrnutí v této kapitole. Pozorní z vás jistě už vědí, jak to dopadlo. Pojďme se ale podívat na výsledek řečí čísel.

POZOR! Zde je nutné říci, že u moderních karet hodně záleží na použitém portfoliu her, volbě způsobu testování, výkonném CPU a dalších okolnostech. Výsledky se tedy mohou na různých webech i hodně lišit. Ostatně udělejte si závěr sami, projděte si množství testů na webu, vyberte si oblíbené hry a podle jejich výsledků posuzujte. Následující shrnutí platí pro naše hry a testy ..

Už před rokem jsme změnili počítání výkonu grafik, stejně jako tomu je u procesorů již delší čas. Už nemáme žádnou kartu jako "opěrný bod" s hodnotou sta procent, k níž jsme ostatní srovnávali. Tentokrát měříme výkon vůči nejvýkonnější kartě v každém jednotlivém testu, čímž dostaneme lepší průměr a přehlednější škálování výkonu v grafu. Výsledek je pak průměr všech dosažených výsledků dané karty napříč všemi testy. Každý test a nastavení se na výsledku podílí rovným dílem. Tentokrát jsem ale pro lepší orientaci škálu posunul aby referenční GeForce GTX 780 začínala na 100 procentech. Je to přehlednější pro dnešní test.

Jak už tedy víte, referenční GeForce GTX 780 je zde jako základní bod s výkonem 100 procent. Karta od MSI na základních taktech poskytuje o 8 procent vyšší výkon. Tedy je na úrovni referenčního GTX Titan se ziskem 9 procent nad referenční GeForce GTX 780. Pokud ale kartu Lightning přetaktujeme na její maximum, bez potíží drtí vše co lze na trhu karet s jedním GPU pořídit. Výkon nad referenční GeForce GTX 780 se vyhoupl na 24 procent! To jest 13 procent nad výkon GTX Titan. Takhle výkonná GeForce GTX 780 už znatelně doráží na výkon GeForce GTX 690 a Radeonu HD 7990! Pokud použijeme výsledky "modly všech místních AMD fandů" web Computerbase, tam je rozdíl v rozlišení 2560x1600 s vyhlazováním mezi GTX Titan a Radeonem HD 7990 pouze 15 procent, naše přetaktovaná karta od MSI má tedy téměř stejný výkon!

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning