PCTuning Článek

MSI GeForce GTX 970 Gaming a nový Twin Frozr 5 v testu

Adam Vágner
Adam Vágner
24. 9. 2014 07:00 71 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Výkonný Maxwell za lidovější cenu 2. Twin Frozr 5: co je nového? 3. Detaily 4. Karty ve srovnání 5. Testovací sestava 6. Aliens vs. Predator Benchmark 7. Battlefield 4 8. Bioshock: Infinite, Cliffs of Dover 9. Crysis 3 10. Grid 2
11. Metro: Last Light 12. World of Tanks 9.1 13. Teploty, hlučnost 14. Spotřeba, poměr výkon/watt 15. Cena, průměrný výkon, poměr cena/výkon 16. Boost u GTX 970: Aliens vs Predator 17. Boost u GTX 970: Bioshock: Infinite 18. Boost u GTX 970: Crysis 19. Přetaktování 20. Závěrečné shrnutí

GeForce GTX 980 je sice skvělá, ale Nvidia si za to nechá také řádně zaplatit, takže o jejím nákupu uvažuje asi jen málokdo. Cena levnější GTX 970 je podstatně přívětivější. Co nabídne levnější highendový Maxwell s cenovkou hluboko pod deset tisíc? A co to udělá, když na takovou kartu přidáte novou generaci chlazení Twin Frozr od MSI?

Reklama
Reklama

Karta je vyvedená v červeno–černém designu s dost jedovatým tvaroslovím. Kryt je z tlustého robustního plastu.

Na pohledu zespodu je dobře vidět, o kolik přetéká chladič s obrovskými ventilátory přes plošný spoj do strany.

Na výšku je pro změnu karta vysloveným střízlíkem, ale to už jsem zmiňoval v předchozí kapitole.

Karta je sice na výšku o malinko nižší než dva sloty. Délka je rozumných 27 cm, zato však karta přibrala do šířky – 13 cm od okraje karty (bez konektoru PCIe), či chcete–li 14 cm včetně konektoru.

Uspořádání výstupů se od referenční GeForce 980 liší, k lepšímu i horšímu. Pozitivní je, že přibyl druhý port DVI, takže pomocí klasických výstupů (DL DVI-I, DL DVI-D, HDMI) připojíte hned tři monitory najednou (u referenční karty to byly jen dva na DVI a HDMI). Horší je, že namísto tří DisplayPortů zůstal jen jeden.

Tady je pár detailů věnovaných novým a hodně atypickým ventilátorům. Průměr rotoru je čistých 95 mm, což odpovídá 10cm ventilátorům. Zajímavý (a nezvyklý) je konektor pro ventilátory. Souvisí to s novým řízením otáček, které reguluje ventilátory nezávisle na sobě (proto je nelze zapojit přes klasickou rozdvojku do běžného čtyřpinového konektoru).

U záslepky jsou dva klasické konektory pro SLI (nebude ale kryt chladiče tak trochu kolidovat?).

Pro přídavné napájení slouží kombinace šestipinu a osmipinu, konektory jsou oproti standardnímu uspořádání otočené o 180 ° zámky nahoru – při jejich odpojování vám tedy nebude překážet heatpipe chladiče.

Logo MSI u záslepky je podsvícené bílou LED. MSI zmiňuje, že lze podsvícení vypnout (tím, že vytáhnete konektor), jen se to možná neobejde bez demontáže chladiče, moc místa nad konektorem totiž nezbývá. Podsvícení je ale celkem decentní, takže to bude asi málokomu vadit.

To by bylo asi to nejpodstatnější, a můžeme jít na testy.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning