MSI Infinite X: PC s Core i7-8700K (5 GHz) a GTX 1080Ti
i Zdroj: PCTuning.cz
Sestavy Článek MSI Infinite X: PC s Core i7-8700K (5 GHz) a GTX 1080Ti

MSI Infinite X: PC s Core i7-8700K (5 GHz) a GTX 1080Ti | Kapitola 9

Z. Obermaier

Z. Obermaier

16. 11. 2017 03:00 23

Seznam kapitol

1. MSI Infinite X 2. Představení, balení a specifikace 3. MSI Infinite X – hardware I. (CPU, GPU) 4. MSI Infinite X – Hardware II. (disky, paměť, deska) 5. Detaily počítače a rozborka
6. BIOS a software 7. Zpracování, konektory, teploty a spotřeba 8. Výkon systému a přetaktování 9. Závěr

Hotovou sestavu už jsme netestovali hodně dlouho, dnes to napravíme. A rovnou se pustíme do kategorie ultraherního výkonu bez kompromisů. Nejvýkonnější herní procesor chlazený vodníkem a grafická karta, dvě SSD pro M.2 v RAIDu, tichý chod, podsvícení a zajímavý vzhled. To je aktuální herní dělo od MSI.

Reklama

Závěr

Pokud hledáte výkonný herní počítač na vánoce 2017, není lepší volby než si pořídit Coffee Lake a GeForce GTX 1080 Ti. Dostanete maximální výkon, který je tento rok možné pořídit. V případě, že chcete hrát v highendu na plném rozlišení 4K ani jiné rozumnější volby není. Nebudu řešit otázky, že jde hrát levněji na méně výkonných komponentách, což je pravda, ale nás dnes zajímá jen špičkový výkon bez kompromisů. Takový počítač přináší na trh také MSI a nabízí velice dobrou konfiguraci, včetně systémového pole RAID a dostatečně velkého diskového prostoru. Podívejme se na hodnocení detailně:

MSI Infinite X: PC s Core i7-8700K (5 GHz) a GTX 1080Ti
i Zdroj: PCTuning.cz

Výbava, spotřeba, hlučnost

Co se týká výbavy počítače, ta je špičková. K dispozici máme hromadu USB portů, HDMI, DP, síťový konektor, WiFi. Zpracování je také výborné, nikde nic nevrže, skvěle sedí a vzhled je originální. Potěší prvky jako držák na přenášení, osvětlení RGB přední strany ale hlavně výkon. Spotřeba v maximální herní zátěži je kolem 400 W. V klidu a běžné práci se vejdeme do 100 W. Nízké spotřebě odpovídá také hlučnost, která je velice dobrá. Uvnitř pracuje trojice ventilátorů v procesorové části a chladič grafické karty a zdroje ve spodní části. Testoval jsem počítač na stole, jen několik desítek cm od ucha, a hlučnost byla výborná. Pod stolem o počítači nebudete vědět, což je skvělá zpráva při takto výkonných komponentech.

Komponenty, výkon

Osazené komponenty jsou v podstatě špičkové, pro herní stroj ideální. Výrobce ušetřil na desce, pamětech a discích. V případě desky to ale není problém, vybraná deska poslouží stejně dobře jako dvakrát dražší model. Ušetřené peníze za paměti ale vidím jako zbytečný problém. Moduly s taktem 3200 MHz stojí jen o tisíc korun víc než 2400 MHz, což není žádný rozdíl. Dle mého na to výrobce zapomněl, jelikož použité moduly jsou v sestavě Infinite A s Core i7-7700 standardně. Coffee Lake ale má ve specifikacích vyšší takty pamětí. Disky SSD koupil výrobce ty nejlevnější, jejich základní, slabý výkon ale vyřešil zapojením dvou do RAID. Tím dosáhl pěkného výkonu a nestálo to mnoho. Také použitý zdroj je střední třídy, což ale bohatě dostačuje. Na čem se nešetřilo, je procesor a grafická karta. Grafika řady Armor je solidně tichá a výkonná, výkonnějších je na trhu jen několik. Chlazení procesoru vodou je dobrý tah, stejně tak WiFi a celkem povedená skříň. Díky tomu všemu, je výkon opravdu špičkový a není mu co vytknout (kromě pamětí).Cena

MSI Infinite X: PC s Core i7-8700K (5 GHz) a GTX 1080Ti
i Zdroj: PCTuning.cz

Zkusil jsem podobný počítač virtuálně sestavit z dostupných komponent na českém trhu. Pokud to bylo možné, vybral jsem stejné komponenty, nebo hodně podobné. Problém je trochu skříň, jelikož ta je unikátní a není možné zjistit její samostatnou cenu, já vybral ekvivalent v ceně tří tisíc, což by mohlo stačit. Také zdroj je možná jiný, ale o mnoho se lišit nebude. V případě ceny se tedy MSI moc neukázalo. Já chápu, že značková sestava od výrobce je vždy dražší než samostatně složený stroj svépomocí, ale tentokrát je to celkem hodně velký rozdíl. V běžném obchodě mě sestava vyšla na 56 000 Kč s daní. MSI ale za svůj stroj chce 65 000 Kč, tedy o devět tisíc víc.

Dokázal bych akceptovat mírný příplatek za přetaktování se zárukou, ale tohle je výrazně víc než by mělo být. Musíme si uvědomit, že MSI nekupuje své komponenty za maloobchodní ceny, které jsou použil do svého srovnání, ale kupuje je výrazně levněji. Marže na tomto stroji bude tedy významně vyšší než oněch devět tisíc, i přesto, že osvětlená skříň MSI bude asi dražší než ta, co jsem vybral já. V případě, že ale nechcete svůj počítač stavět a vše necháte na spolehlivém výrobci, nemusí být přeplatek zase tak vysoký. To už záleží na zvážení každého kupce. Hotové sestavy s podobnou konfigurací totiž stojí všechny víceméně stejně.

MSI Infinite X: PC s Core i7-8700K (5 GHz) a GTX 1080Ti
i Zdroj: PCTuning.cz

Za půjčení děkujeme společnosti MSI Czech republic

MSI Infinite X: PC s Core i7-8700K (5 GHz) a GTX 1080Ti
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama