MSI Infinite X: PC s Core i7-8700K (5 GHz) a GTX 1080Ti
i Zdroj: PCTuning.cz
Sestavy Článek MSI Infinite X: PC s Core i7-8700K (5 GHz) a GTX 1080Ti

MSI Infinite X: PC s Core i7-8700K (5 GHz) a GTX 1080Ti | Kapitola 2

Z. Obermaier

Z. Obermaier

16. 11. 2017 03:00 23

Seznam kapitol

1. MSI Infinite X 2. Představení, balení a specifikace 3. MSI Infinite X – hardware I. (CPU, GPU) 4. MSI Infinite X – Hardware II. (disky, paměť, deska) 5. Detaily počítače a rozborka
6. BIOS a software 7. Zpracování, konektory, teploty a spotřeba 8. Výkon systému a přetaktování 9. Závěr

Hotovou sestavu už jsme netestovali hodně dlouho, dnes to napravíme. A rovnou se pustíme do kategorie ultraherního výkonu bez kompromisů. Nejvýkonnější herní procesor chlazený vodníkem a grafická karta, dvě SSD pro M.2 v RAIDu, tichý chod, podsvícení a zajímavý vzhled. To je aktuální herní dělo od MSI.

Reklama

Představení, balení a specifikace

Zadní strana počítače
i Zdroj: PCTuning.cz
Zadní strana počítače

Boční pohled
i Zdroj: PCTuning.cz
Boční pohled

Přední strana s tlačítkem
i Zdroj: PCTuning.cz
Přední strana s tlačítkem

Horní strana s výdechem chlazení CPU
i Zdroj: PCTuning.cz
Horní strana s výdechem chlazení CPU

Pohled zpředu
i Zdroj: PCTuning.cz
Pohled zpředu

I když jde o klasický „tower“, jde o celkem nápadité provedení. nemůžu se ale ubránit dojmu, že se dívám na počítač Asus nebo Acer, oba totiž používají naprosto shodné barevné schéma i RGB prvky. Na druhou stranu, ono asi není co jiného vymyslet a černá s červenou je klasika. Všechny ovládací prvky jsou nahoře, DVD mechanika se skrývá pod trojúhelníkovým krytem na tlačítky. Počítač neumožňuje ovládání ventilátorů nějak zvenčí, tedy tlačítky nebo knoflíky na čelní straně. Ono to také není potřeba, počítač je opravdu hodně tichý.

MSI Infinite X: PC s Core i7-8700K (5 GHz) a GTX 1080Ti
i Zdroj: PCTuning.cz

Tento počítač se prodává ve třech provedeních, z venku vypadá stejně, jelikož je použitá stejná skříň a její koncept, ovšem liší se konfigurace, což je samozřejmé. Základ všech současných sestav MSI Infinite (A) je procesor Core i7-7700 (bez K), tedy zamčený model. Nejvyšší model nese 256GB SSD disk a GTX 1080, levnější si musí vystačit s GTX 1070. Zcela nejzákladnější konfigurace nemá SSD disk a grafiku GTX 1070. Náš dnes testovaný Infinite X je konfigurací výrazně nade všemi současnými modely...

Napájecí adaptér je velice malý
i Zdroj: PCTuning.cz
Napájecí adaptér je velice malý

Uvnitř krabice mnoho nenajdete. Počítač je zabalen do plastového obalu. K této verzi jsou přibaleny jen dva manuály, DVD, napájecí kabel, HDMI kabel a průhledná bočnice. Tu sice můžete osadit, ale výrobce to spíše nedoporučuje (v kombinaci s GTX 1080 Ti). Grafika totiž v tomto případě neudrží vysoké frekvence, přehřívá se. Po drobné úpravě plexi perforací by to ale asi použitelné bylo. Podívejme se na specifikace počítače:

Specifikace

MSI Infinite X: PC s Core i7-8700K (5 GHz) a GTX 1080Ti
i Zdroj: PCTuning.cz

Procesoru a dalším nejdůležitějším komponentům se budeme věnovat v samostatné kapitole, zde tedy jen v rychlosti shrnutí základních vlastností a výbavy herního počítače. Procesor je osazený Core i7-8700K s taktem 3,7 GHz a maximálním Turbem 4,7 GHz. Jde o šestijádro s HT Coffee Lake s nejvyšším herním výkonem. Výrobce navíc procesor přetaktoval, takže pracuje s jedním nebo dvěma jádry na taktu 5 GHz. Jak se ale dozvíme dále v kapitole o taktování, je to pro tento konkrétní čip strop. Na možnosti našeho, testovacího zdaleka nemá. To ale nevadí, 5 GHz se zárukou je pěkný takt. Navíc je chlazen vodou.

PCH čip (Z370) je umístěn na základní desce formátu mATX, což znamená jistá omezení v počtu osazených komponent a slotů, kam je osadit. Čipset nabízí dva kanály 2400MHz pamětí DDR4, šestnáct linek PCI-E 3.0 z procesoru a další z PCH čipu. Grafická karta je připojena plnými šestnácti linkami PCI-e. K dispozici je několik portů SATA, dva sloty M.2 a mnoho konektorů USB. Pro herní počítač je zvolená deska dostatečná. Počítač je osazen dvěma 8GB moduly pamětí DDR4-2400 MHz, což je slabota. Očekával bych něco ve stylu 2666+ MHz, ideálně třeba 3200 MHz.

Disková výbava je konečně solidní, což nebývá pravidlem. Systémový disk tvoří RAID ze dvou SSD disků Intel, oba jsou standardu NVMe. U našeho konkrétního stroje má diskové pole kapacitu 512 GB. Druhá šachta na disk je osazená 2TB HDD diskem, což je dostatečně velké úložiště. Bezdrátové technologie zastupuje vestavěné WiFi. Hmotnost počítače je 13 kg, což není málo ani hodně. Operačním systémem jsou Windows 10 v 64bitové verzi. Rozměry vidíte v tabulce jako i oficiální českou cenu 65 000 Kč s DPH.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama