MSI WindTop AE2020 - dotykový vánek či vichřice?
i Zdroj: PCTuning.cz
Sestavy Článek MSI WindTop AE2020 - dotykový vánek či vichřice?

MSI WindTop AE2020 - dotykový vánek či vichřice? | Kapitola 7

Jan Štěpánek

Jan Štěpánek

24. 2. 2010 03:00 12

Seznam kapitol

1. Za všechno může Atom... 2. Balení a periferie 3. Specifikace a základní popis 4. Pojďme mu vlézt na záda
5. Okna na dotek 6. Testy, teploty a spotřeba 7. Závěrem

S WindTopy v podání společnosti MSI a jím podobným od dalších výrobců se v poslední době setkáváme čím dál častěji. Uceleně se těmto počítačům říká All-in-One, tedy vše v jednom. My tu dnes máme druhý nejvýkonnější model od společnosti MSI s označením WindTop AE2020. A co od něj čekat? Na to se pojďme podívat v dnešním článku.

Reklama

A dostáváme se postupně k naprostému závěru. Bylo poměrně příjemnou změnou, vyzkoušet si něco takového, jako tuto sestavu. Především pro mě, který se zaměřuje především na počítačové skříně, než na počítače jako takové, případně na notebooky. Pevně tedy doufám, že jsem úplně nenudil textem, který vám nyní předkládám.

Každopádně, než úplně zakončím tento článek, tak je třeba ještě zhodnotit výhody a nevýhody celého počítače. Pojďme tedy na to. Nejdříve bych začal tou negativnější stránkou.

MSI WindTop AE2020 - dotykový vánek či vichřice?
i Zdroj: PCTuning.cz

Fakt, který mně osobně vadil naprosto maximálně, byla především hlučnost celé sestavy. Pokud si totiž počítač postavíte doma na stůl, tak nějak přirozeně očekáváte, že ruku v ruce s příjemným a elegantním designem půjde taktéž naprosté ticho. Tuto myšlenku jsem zastával taktéž, především díky vědomí, že se vlastně jedná o notebookové komponenty a už ani notebooky dnes nejsou tak hlučné, jako bývaly. Po prvním spuštění jsem však tuto myšlenku velmi rychle přehodnotit. Počítače ihned po sepnutí tlačítka začne dosti výrazně hučet a uklidní se až po startu operačního systému. O to horší je pak okamžik, kdy ventilátor opět sepne na plný výkon a dosti nepříjemně vyruší od práce, kterou zrovna provádíte. Zde bych tedy viděl jako východisko nějaký lepší způsob chlazení. Myslím si, že zvětšení zadního prostoru by žádnému zákazníkovi až tolik nevadilo, když by na oplátku měl jistotu, že ho puštěný počítač v noci neprobudí. A když už se jedná jednou o stolní počítač, tak přece není třeba, aby jeho hloubka dosahovala rozměru netbooků.

MSI WindTop AE2020 - dotykový vánek či vichřice?
i Zdroj: PCTuning.cz

Druhou výtku bych pak měl k periferiím, které jsou sice vzhledově poměrně povedené, ale rozhodně bych přibalil spíše verzi z WindTopu AE2220, tedy bezdrátovou. Jelikož nám MSI předkládá jakousi multimediální základnu pro domácnost, nemyslím si, že by bylo úplně neobvyklé, že si zákazník bude chtít klávesnici vzít o kousek dál od počítače, což samozřejmě všudypřítomné dráty nedovolí. A navíc si nemyslím, že při dnešních cenách těchto technologií by to byl zase takový problém, využít bezdrátových periferií.

MSI WindTop AE2020 - dotykový vánek či vichřice?
i Zdroj: PCTuning.cz

Jako nevýhodu musím samozřejmě jmenovat i absenci HDMI výstupu, což opět považuji za kritický nedostatek především ve spojitosti s využitelností tohoto počítače a jeho propojení s moderní LCD televizí.

MSI WindTop AE2020 - dotykový vánek či vichřice?
i Zdroj: PCTuning.cz

A svoje výtky bych měl samozřejmě i k dotykovému ovládání. O něm jsem toho zde již napsal ale tolik, že bych se nerad opakoval. Ono celkově je třeba opravdu jen zvážit, jestli tuto funkci opravdu natolik využijete, nebo si za ní připlatíte pouze pro to, abyste se mohli předvést před návštěvou. Jako marketingové lákadlo to však bezpochyby funguje a jako ovládací prvek v určitých aplikacích a za určitých situací taktéž, takže nakonec – proč ne?

Nerad bych však působil přes celou tuto stránku pouze negativně, takže přecházím velmi rád i k těm pozitivnějším vlastnostem WindTopu AE2020.

MSI WindTop AE2020 - dotykový vánek či vichřice?
i Zdroj: PCTuning.cz

V první řadě je to velmi slušný výkon, který jsem ze začátku rozhodně neočekával a celkově je specifikace, respektive použité komponenty na slušné úrovni a pro domácí počítač naprosto dostačující. Platforma nVidia ION navíc nabízí velice kvalitní základ pro sledování filmů v HD kvalitě, s nímž nemá absolutně žádný problém. Dostatek paměti, místa na disku nebo i výkon procesoru je pak asi patrný již od úvodní strany.

MSI WindTop AE2020 - dotykový vánek či vichřice?
i Zdroj: PCTuning.cz

Nenápadná webkamera, opět vypůjčená z notebooků.

Chválu bych však rozhodně neupřel ani kvalitnímu širokoúhlému 20“ displeji, který mě velmi příjemně překvapil. Právě pro domácí použití je příjemné, když může člověk shlédnout fotografie na takto detailním panelu. Lesklá obrazovka navíc přidává na atraktivitě. Pro práci v kanceláři to díky netypickému rozlišení nebude, ale právě na multimedia a zábavu se panel hodí výborně, zde tedy rozhodně dostává MSI hodně plusových bodů.

Kvalita displeje koresponduje příjemně i s celkovým zpracováním a především designovým pojetím celé sestavy. Z čelní strany vlastně nenajdete žádný rušivý prvek a vše je krásně sladěno, navíc v moderních materiálech, kterými čirý akrylát nebo leskle černý plast určitě jsou. Všemu navíc neschází ani ergonomie, takže podstatné ovládací prvky nebo konektory máte vždy po ruce.

MSI WindTop AE2020 - dotykový vánek či vichřice?
i Zdroj: PCTuning.cz

Pro někoho možná nejpodstatnější výhodou pak může být i cena. Rozhodně bych nečekal, že takto vybavený počítač s kvalitním 20“ LCD a dotykovým displejem pořídím pod 20tis. Kč. Je samozřejmě jasné, že ceny hardware jdou za poslední dobu hodně dolů, je to patrné např. i u notebooků, apod. Ale donedávna byly právě počítače vybavené dotykovým displejem spíše drahým snem než dostupnou realitou. MSI i další výrobci se toto však nyní snaží změnit a tak není problém tento kousek koupit již za cenu kolem 17tis. Kč. I přesto má velký podíl na ceně především dotykový panel, pokud by bylo možné koupit i variantu bez této funkce, byla by cena jistě ještě o nějakou tu tisícovku zajímavější. I přesto však dávám další plusové body za prodejní cenu.

MSI WinTop AE2020 all-in-one

Klady

Zápory

+ slušný výkon- drátové periferie
+ elegantní design- hlučnost (především v zátěži)
+ perfektní výbava- využitelnost dotykového LCD
+ kvalitní LCD (dotykové)- absence HDMI výstupu
+ cena 

Orientační cena včetně DPH: 17 300,-Kč

No a tím se dostávám již opravdu k naprostému závěru. Já bych v tuto chvíli chtěl velmi poděkovat českému zastoupení společnosti MSI, která tuto sestavu k testu zapůjčila. A zároveň se těším, že se již brzy setkáme u dalšího článku.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama