Na návštěvě Cibien's Corner – muzeum počítačových her!
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Na návštěvě Cibien's Corner – muzeum počítačových her!

Na návštěvě Cibien's Corner – muzeum počítačových her!

Michal Rybka

Michal Rybka

13. 9. 2018 19:00 7

Seznam kapitol

1. Co v muzeu najdete? 2. Čeněk Cibien 3. Plány na další expanzi 4. Fotogalerie od Atari po Nintendo 3DS 5. Fotogalerie Nintendo kam se podíváš
6. Fotogalerie mix od Segy po Playstation 7. Fotogalerie Microsoft Xbox  8. Fotogalerie Doom a John Romero  9. Videosekce I. 10. Videosekce II.

Před týdnem bylo otevřeno interaktivní muzeum počítačových her Cibien's Corner. Najdete ho v pražských Holešovicích – a na rozdíl od známého arkádového muzea Arcade Hry se zaměřuje na domácí konzole a počítače. Pamětníci mohou zavzpomínat a mladší ročníky si mohou vyzkoušet, na čem a jak jejich rodiče kdysi hráli.

Reklama

Adresa muzea je Dukelských hrdinů 343/3, Praha Holešovice. Dostupnost muzea je výborná, pěšky tam dojdete z metra Vltavská anebo tramvají přímo na stanici Nábřeží Kapitána Jaroše. Muzeum je otevřené od úterka do pátku mezi 13–19 hodin a o víkendech 10–19 hodin. Aktuální ceník vstupu je uveden na stránkách muzea.

Co v muzeu najdete?

Smyslem herního muzea je ukázat návštěvníkům herní historii interaktivní formou. Není to herna počítačových her, ale skutečné interaktivní muzeum, kde si můžete vyzkoušet retro herní systémy a také hry, které se na nich hrály. V současné době, v první měsíc otevření, je k dispozici 70 herních zařízení, které si lze vyzkoušet. Pokrývají vše od pozdní osmibitové éry až do současnosti. Najdeme tu jak Atari 2600, tak i PC s MS DOS a Amigu, ale také všechny významné konzolové platformy, včetně poměrně raritních, jako je Nintendo VirtualBoy anebo Nokia N-Gage.

Nintendo Virtual Boy - hra v okularu
i Zdroj: PCTuning.cz
Nintendo Virtual Boy - hra v okularu

Muzeum nabízí komentované prohlídky, které se dělají na objednávku pro školy či skupiny zájemců, jinak se obsluha baví s návštěvníky podle toho, koho něco zaujalo. Ke každému systému se tak může návštěvník dozvědět více informací, než je na doplňující tabulce – anebo se může prostě dát s obsluhou jen tak do řeči.

Muzeum je v počáteční fázi své existence a jeho zakladatel Čeněk Cibien i jeho personál rádi poslouchají tipy na to, co by se mělo vystavit či jaké hry by se měly objevit. V současnosti jsou favority návštěvníků systémy Nintendo GameBoy, Nintendo VirtualBoy, Sega Saturn, Sega Dreamcast a první Sony PlayStation. Na každém stroji běží jedna hra, jsou umístěné v reprezentativních stojanech a tak není možné hry přehazovat podle požadavků návštěvníků. Při výběru her se přihlíželo i k platformě: První Tomb Raider jede na PlayStation, protože i když mají verzi pro Segu Saturn, tak ta na Saturnu jednoduše nejede dobře. Na Saturn se proto rozhodili nasadit raději tituly, které se na něm povedly, jako je Panzer Dragon.

Na návštěvě Cibien's Corner – muzeum počítačových her!
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama