PCTuning Článek

Nanoxia DeepSilence 1 – solidní funkčnost a zajímavé inovace

jan-stepanek
Jan Štěpánek
2. 1. 2013 02:00 15 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Ve jménu ticha 2. První pohled 3. Horní panel 4. Bočnice a spodní část
5. Zadní část 6. Interiér 7. Teplotní testy a airflow 8. Resumé

Nanoxia nepatří ke stálicím mezi výrobci počítačových skříní, s tímto logem máme spojené spíše velmi povedené ventilátory. A když už měl s nimi výrobce úspěch, zkusil také složitější produkt – počítačovou skříň. DeepSilence 1 je prvním modelem ze dvou novinek na trhu a v dnešní recenzi si jej pořádně proklepneme.

Reklama
Reklama

Pokud začneme pozicí pro instalaci zdroje, tak ta je zpracována poměrně typicky, tedy zdroj se zajistí našroubováním na zadní plech a dále je podložen plastovými trny nad spodním plechem, čímž vznikne distanční prostor pro sání vzduchu. V podstatě nic neomezuje délku zdroje, takže case podporuje i výkonnější a rozměrnější varianty. 

Hned před zdrojem je pak k dispozici velká gumová průchodka pro protažení kabeláže za motherboard tray. Na cable management bylo myšleno celkově, takže celý tray je opatřen řadou gumových průchodek po celém lemu, ale i uprostřed pro případ, kdy by byla použita menší základní deska. Průchodkám sekundují i prolisy plechu sloužící jako háčky plastových sponek. Je tedy vidět, že na vedení kabeláže se v žádném případě nezapomnělo. Tray základní desky je výrazně prolisovaný z důvodu zajištění maximální pevnosti.

Přídavné karty se instalují typickým způsobem na šroubky, takže case v tomto ohledu endisponuje bezšroubkovým systémem. Kolem desky je k dispozici poměrně dost místa, i když stále jde o middle-tower, takže kolem fullATX desky se nehnete.

Přední část skříně samozřejmě vyplňují pozice pro pevné disky a optické mechaniky. Pokud začnu od nich, tak ty jsou vybaveny bezšroubkovým systémem, konkrétně plastovým zámkem, který neslibuje zrovna nadstandardní pevnost. Alternativně je možné použít běžných šroubků, což bych i doporučoval.

Zbylý nemalý prostor pod 5,25“ košem patří pevným diskům. Celkem jsou zde tři samonosné koše, které jsou celkem schopny pojmout až osm disků velikosti 3,5“, ale i 2,5“. Disky se montují na výsuvné šuplíky přes gumové silent-bloky, které eliminují přenos vibrací. Toto zpracování je dnes často používané u řady výrobců, takže nejde o nic extra nového.

Co však potěší, je obrovská variabilita celých košů. Jak již bylo řečeno, tak jsou zde celkem tři koše. Dva jsou větší, pojmou totiž najednou tři disky. Jeden koš je dispozičně pouze pro dva disky. Variabilně je umožněno nejenom jednotlivé koše dle libosti demontovat, ale také rovnou různě přestavovat.

Na dně case je totiž ještě druhý „slot“ pro koš, takže pokud například potřebujete zvětšit prostor pro delší grafickou kartu, stačí koš přendat dolů. Case pak nabídne stále dostatek místa pro velký počet disků a přitom umožní instalaci i dlouhých GPU.

A pokud se nakonec rozhodnete pro instalaci vodního chlazení a do prostoru předních ventilátorů budete chtít instalovat 240 výměník, není problém koše o pozici posunout a získat tím stále dostatek místa pro disky, ale i pro vodníka. Variabilita je tak proti konkurenci opravdu nadstandardní, za což chválím. Jediné, co možné není, je otočení jednotlivých košů o 90°.

Troufám si tedy tvrdit, že z interiéru skříně zklamaní rozhodně nebudete. Celý je ale koncipován především po stránce maximální funkčnosti. Jelikož ale case nenabízí průhlednou bočnici, problém se vzhledem žádný nebude. A díky osazení odhlučňovacím materiálem o komponentách takřka ani nebudete vědět.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning