PCTuning Článek

Nanoxia DeepSilence 1 – solidní funkčnost a zajímavé inovace

jan-stepanek
Jan Štěpánek
2. 1. 2013 02:00 15 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Ve jménu ticha 2. První pohled 3. Horní panel 4. Bočnice a spodní část
5. Zadní část 6. Interiér 7. Teplotní testy a airflow 8. Resumé

Nanoxia nepatří ke stálicím mezi výrobci počítačových skříní, s tímto logem máme spojené spíše velmi povedené ventilátory. A když už měl s nimi výrobce úspěch, zkusil také složitější produkt – počítačovou skříň. DeepSilence 1 je prvním modelem ze dvou novinek na trhu a v dnešní recenzi si jej pořádně proklepneme.

Reklama
Reklama

Zadní část je zpracována poměrně standardním způsobem, jak jsme u moderních middle-towerů zvyklí. Prostor nad spodní hranou patří napájecímu zdroji, pro který jsou připraveny montážní otvory pro oba směry ventilátoru. Výrazný je však i plastový úchyt pro vysunutí filtru, o kterém jsme mluvili před chvílí. Na pozic zdroje mě potěšilo použití tlumícího pěnového těsnění, které nepatrně ovlivní přenos vibrací, ale především zajistí opravdu 100% izolaci spoje, takže se zde tolik nechytá prach.

Hned nad zdrojem jsou umístěny pozice pro přídavné karty, kterých výrobce dokázal do nepříliš velkého prostoru vměstnat hned osm. Díky tomu je zajištěna podpora i čtyř grafických karet, i když nepředpokládám, že by právě toto někdo aplikoval u této skříně. Záslepky jsou ocelové s prolisem a perforací, i když poměrně jemnou. Může jimi tedy nepatrně procházet vzduch od ohřátých komponent.

Zbývající prostor šířky skříně výrobce doplnil prolisem, do kterého ještě přidal perforaci, kterou považuji za naprosto zbytečnou a dále i dvě gumové průchodky pro hadice vodního chlazení. Zde však musím přidat k dobru, že součástí dodávaného příslušenství jsou i záslepky plné, takže pokud vodní chlazení využívat nebudete, můžete záslepky ucpat. Když už si ale dal práci přibalit něco takového, nechápu účel perforace kolem těchto průchodek. Není to škoda?

Pokud se podíváme ještě o kousek výše, asi nepřekvapí standardní umístění I/Oshield základní desky a hned vedle rozpínajícího se zadního outtake ventilátoru. Pozice pro ventilátor opět nabízí možnost volby mezi 120 a 140mm verzí, nicméně od výrobce je osazen originální 140mm fan. Opět typický pro tuto firmu – se zelenými lopatkami. Pozice jako taková má mírně prolisovaný profil, díky čemuž je redukován aerodynamický hluk.

Nad ventilátorem ještě zbylo několik centimetrů místa, takže sem výrobce vyřezal ještě dva otvory pro gumové průchodky. I pro tyto je v balení k dispozici plná alternativa a naštěstí další zbytečná perforace už zde vytvořena není, takže proč ne? Rozhodně se můžou hodit a upřímně musím uznat, že tato case by mohla být vhodným kandidátem pro instalaci vodního chlazení.

Tímto je výčet exteriérových části u konce, takže se můžeme skrze pozici zdroje přesunout do útrob, které jsou také velmi zajímavě zpracovány.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning