Nanoxia DeepSilence 1 – solidní funkčnost a zajímavé inovace
Seznam kapitol
Nanoxia nepatří ke stálicím mezi výrobci počítačových skříní, s tímto logem máme spojené spíše velmi povedené ventilátory. A když už měl s nimi výrobce úspěch, zkusil také složitější produkt – počítačovou skříň. DeepSilence 1 je prvním modelem ze dvou novinek na trhu a v dnešní recenzi si jej pořádně proklepneme.
Společnost Nanoxia se zaměřuje především na produkty tichých a kvalitních ventilátorů. Jejich cena nepatří k nejnižším, nicméně jsou poměrně dost vyhledávané pro svoje kvality. Proto jsem byl velmi zvědavý na počítačovou skříň v podání právě tohoto výrobce. Druhou věcí je pak samozřejmě cena, jelikož podle ceny ventilátorů jsem odhadoval, že se case této značky bude prodávat za více než tři tisíce.

A už předem mohu naznačit, že ve všem jsem se tak nějak mýlil, tedy jak v pozitivním, tak negativním slova smyslu. Nicméně pojďme si říci, co to vlastně DeepSilence je, respektive má být. Z mého pohledu jde vlastně o přímého konkurenta modelu Define Rx od FractalDesign, tedy designově velmi jednoduchá case s variabilním a prostorným interiérem a především výbavou zaměřenou na odhlučnění. A jak známo, Define je favoritem ve své kategorii především z důvodu velmi rozumné ceny.

Kupodivu, se i tomuto faktu snaží Nanoxia přiblížit a tak staví cenu jen o kousek výše, než konkurence. Z tohoto pohledu jde tedy o poměrně zajímavé a cenově dostupné řešení. Je však otázkou, zdali se bude schopná rovnat i z pohledu kvality zpracování, načež by měla odpovědět dnešní recenze. Pojďme se tedy nejprve podívat na specifikaci.

Z ní je patrné, že jde o poměrně běžný, i když rozměrově o něco větší middle-tower, který je konstruován s rozložením full-toweru, tedy opravdu přímý konkurent Define R4. Hmotnost převyšující 11 kg však napovídá, že kvalita zpracování by mohla být na slušné úrovni. Výrobce také nabízí možnost výběru mezi dvěma barvami. Obě varianty se však liší pouze ve zbarvení dvířek a jde o černou nebo šedou, respektive tzv. antracitovou.

Co se týká balení, tak to je poměrně obyčejné, i když jde samozřejmě o potištěnou krabici. Ta na mě působí až trochu přeplácaným dojmem, nicméně nechybí jak pohled na kompletní skříň, tak na detaily specifické pro tento model. I vybavení, které je ke case dodáváno je na slušné úrovni. Mimo montážních šroubů a několika plastových stahovacích pásků pro úpravu kabeláže, najdeme uvnitř ještě prodlužovací kabel pro napájení základní desky.

Také redukci 5,25“ pozice na 3,5“ (samozřejmě externí) a nakonec ještě záslepky gumových průchodek pro hadice, které je možné využít v případě, že vodní chlazení nebudete aplikovat. To vše úhledně zabaleno do černé kartonové krabičky nesoucí logo výrobce.

Každopádně přestaňme polemizovat nad obalem a pojďme se podívat na case fyzicky.