PCTuning Článek

Nanoxia DeepSilence 1 – solidní funkčnost a zajímavé inovace

jan-stepanek
Jan Štěpánek
2. 1. 2013 02:00 15 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Ve jménu ticha 2. První pohled 3. Horní panel 4. Bočnice a spodní část
5. Zadní část 6. Interiér 7. Teplotní testy a airflow 8. Resumé

Nanoxia nepatří ke stálicím mezi výrobci počítačových skříní, s tímto logem máme spojené spíše velmi povedené ventilátory. A když už měl s nimi výrobce úspěch, zkusil také složitější produkt – počítačovou skříň. DeepSilence 1 je prvním modelem ze dvou novinek na trhu a v dnešní recenzi si jej pořádně proklepneme.

Reklama
Reklama

Horní část skříně je pak především o funkčnosti, což osobně oceňuji. V první řadě zde najdeme již zmíněné tlačítko pro zapnutí. To je osazeno hned na horní hraně čelního panelu a díky větším rozměrům se nemůže stát, že byste jej přehlédli. Nehledě na to, že je olemováno akrylátovým kroužkem, který se po zapnutí rozzáří jako signalizační LED.

Umístění tlačítka považuji za strategicky a ergonomicky ideální. Jak jste si ale asi všimli, nikde se neobjevují žádné přední konektory. Výrobce je všechny soustředil na jedno místo a to poměrně příjemně ukryté. V horním panelu je totiž speciální krytka, po jejímž stisknutí se panel s konektory efektně vyklopí. Panel tak ukrývá celkem čtyři USB konektory, z nichž dva jsou USB 2.0 a dva v moderním standardu 3.0. Sekunduje jim ještě dvojice HDaudio konektorů. Upřímně mi zde trochu schází alespoň jeden eSATA konektor.

Výhodou výklopného systému je především udržení čistých konektorů. Konkrétně USB konektory trpí velmi často zachytáváním prachu, což se díky tomuto systému nestane. Navíc v případě, že konektory nevyužíváte, nenarušují zbytečně čistou linii skříně. Samozřejmě by to bylo stejné, kdyby byly schované pod předními dvířky, nicméně toto řešení je efektnější v tom, že na horní plech můžete odložit třeba externí disk a jen vyklopíte panel – vepředu by musela zůstat otevřená dvířka. A pokud máte case vedle stolu, je umístění na horním krytu case také dostupnější.

Ve zbylém prostoru plastového horního krytu samozřejmě výrobce ještě něco vymyslel. A česky je to možné označit jako komín. Přitom na obrázku to vypadá jako jakýsi kryt, který vlastně ničemu neslouží. Stačí se však podívat na bok horního panelu, kde je umístěn posuvný ovladač. Po jeho posunutí směrem dopředu se zmiňovaný kryt začne zvedat, čímž se vytvoří ventilační dutina.

Pak už stačí mít jen v horním panelu umístěné ventilátory a o odsávání ohřátého vzduchu není nouze. Ale i v případě pasivního toku vzduchu není žádný problém. Otvor velmi dobře funguje i takovým způsobem a to právě na principu komínu, tedy ohřátý vzduch stoupá vzhůru. Jde tedy o poměrně nápaditý detail, který se už v několika variacích sice objevil i u jiných výrobců, nicméně zde mám konečně pocit, že to funguje a hlavně to není překombinované.

Snad jen škoda kompletně plastové konstrukce, která při manipulaci působí trochu fórově. Potěšilo mě ale, že plastový kryt je z vnitřní strany vybaven tlumícím materiálem, čehož si všimnete až v okamžiku, kdy celý horní kryt demontujete. Ve stejný okamžik se také objeví pohled na horní perforaci s několika pozice pro ventilátory. Výběr toho správného je čistě na vás a samozřejmě není ani nutný, nicméně pokud se přeci jen rozhodnete pozice osadit, můžete volit 120 či 140mm verzi a to hned po dvou kusech. A ventilátory jde navíc i různě posouvat tak, aby se přesně přizpůsobily osazeným komponentám.

Celý tento výklopný systém je výrobcem oficiálně nazýván jako Nanoxia Air Chimmey, takže přirovnání ke komínu není vlastně vůbec mimo mísu. Horní panel je tedy taktéž neméně významnou součástí celé case a opět podporuje funkčnost a nadstandardní vybavení celé case. Materiálově kombinuje plastové díly a plechový kryt, který se tak trochu skrývá. A to je i jediným drobným nedostatkem. Case je totiž až příliš překombinovaná plastem a při manipulaci pak působí zbytečně lacině a nepříliš pevně, i když použité plasty jsou na slušné úrovni.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning