Nejlepší hry s otevřeným herním světem
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Nejlepší hry s otevřeným herním světem

Nejlepší hry s otevřeným herním světem

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

12. 4. 2018 03:00 22

Seznam kapitol

1. Jdi kam chceš, dělej co chceš 2. Zaklínač 3: Divoký Hon 3. Far Cry 5 4. Kingdom Come: Deliverance
5. Assassin 6. Dead Island, Dying Light 7. TES 5, MGS 5, Dragon Age: Inquisition, Subnautica 8. Elite: Dangerous, Watch Dogs 2, ArmA 3

Máte chuť na pár hodin zapomenout na realitu všedních dní a vnořit se do jiného světa? Tak to jsou pro vás jako stvořené hry z kategorie open world. A máte štěstí! Hry s otevřeným světem jsou v poslední době nesmírně populární, každoročně jich přibývá tolik, že nebudete vědět, kterou hrát dřív. Proto jsme zkusili vytvořit seznam těch nejlepších.

Reklama

Hry s otevřeným světem jsou vzhledem k neskutečné náročnosti na správné technické provedení skutečným majstrštykem herních vývojářů. Podobně se na ně ovšem díváme i my hráči. Pokud jsou open world hry skutečně dobré, to znamená, pokud obsahují spoustu zábavných činností a dostatečně různorodé prostředí, můžeme se v nich bavit desítky a klidně i stovky hodin. A to aniž bychom přitom odehráli jediný příběhový quest.

V poslední době hry s otevřeným herním světem mají pro vývojáře i další významy. Pomineme-li fakt, že hráči se v takové hře ztratí na delší hodiny a pak nemohou tvrdit, že hru dohráli za dva herní večery, je to otázka peněz. Do her s otevřeným herním světem se lépe aplikují různé mikrotransakce, z nichž poslední dobou těží snad každý druhý vývojář „velkých“ her. Ostatně podívejte se sami. Na mikrotransakcích je zcela vystavěné GTA Online, s mikrotransakcemi se však setkáte i v případě dalších open world her jako Assassin´s Creed: Origins, Metal Gear Solit: The Phantom Pain nebo Far Cry 5.

Samozřejmě, najdou se i výjimky. Vývojáři, které své open world tituly chtějí tvořit klasicky. A i takové hry dokážou být skutečným klenotem. Vzpomeňme třeba na Kingdom Come: Deliverance. Tyto hry se vydaly jiným směrem, přesto jsou neskutečně zábavné.

Tento článek si bere za cíl vypíchnout ty nejlepší hry s otevřeným herním světem. Při vybírání herních titulů jsem narazila na desítky kvalitních kousků, které se mnohdy datovaly i do minulého tisíciletí. Proto jsem se nakonec rozhodla svůj výběr zúžit pouze na hry, které byly vydány v nedávné době (rok 2010 a výše) a snesou tedy srovnání s moderními hrami.

U každé hry uvádím datum vydání, informace o vývojáři, hodnocení na serveru Metacritic a adresu webových stránek, pokud jsou k dispozici. U každé hry navíc najdete trailer, abyste si o ní mohli udělat co nejlepší obrázek. Samozřejmě je docela možné, že spoustu těchto her jste sami hráli. Proto vás prosím o trochu trpělivosti, případně o vaše vlastní tipy na hry, které zde neuvádím.

GTA V

Nejlepší hry s otevřeným herním světem
i Zdroj: PCTuning.cz

Asi vám neunikla čerstvá zpráva, že americká společnost Rockstar Games na prodeji svého herního diamantu vydělala přes 6 miliard dolarů. Uvedeno do souvislostí, jedná se o nejvýdělečnější zábavní produkt v historii lidstva. Příjmy z prodeje GTA V překročily i takové velikány jako je Avatar nebo Hvězdné Války. Za úspěchem GTA V přitom do značné míry stojí právě skvělý otevřený svět.

Ať už hrajete za věčně nazlobeného loosera Trevora, za ambiciózního mladíka Franklina, nebo za privilegovaného boháče Michaela, váš herní zážitek bude maximálně autentický. Ve hře totiž narazíte na desítky různých aktivit. K dispozici je například golf, tenis, jóga, šipky nebo závody plachetnic.

S herními postavami, mezi nimiž kdykoliv dynamicky přepínáte, můžete dále navštívit kino, bar nebo striptýzový klub, koupit si nějaký dům (auto nebo oblek), případně si skočit s padákem. A to nejsem odhadem ani v polovině všech možností.

Rockstar Games se navíc povedl tah s online módem (GTA Online), který je majitelům původní hry k dispozici zdarma, a který se má čile k světu ještě i teď, tři roky po vydání GTA V. Tento mód vydělává pouze na mikrotransakcích, nutno podotknout, že velmi dobře, ale o tom jsem mluvila už na začátku.  

Celkově vzato, GTA V bych se nebála označit za nejlepší hru s otevřeným herním světem v historii.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama