Nejočekávanější hry roku 2016: Na co se letos máme těšit?
PCTuning Článek

Nejočekávanější hry roku 2016: Na co se letos máme těšit?

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

7. 1. 2016 03:00 39

Seznam kapitol

1. Kingdome Come: Deliverance, Mafia 3 2. XCOM 2, Battleborn 3. Far Cry Primal, Dark Souls III 4. Deus Ex: Mankind Divided, Tom Clancy’s The Division 5. Hitman (2016), Total War: Warhammer
6. Dishonored 2, Mirror’s Edge Catalyst 7. Doom, Mass Effect: Andromeda 8. South Park: The Fractured but Whole, No Man’s Sky 9. Divinity: Original Sin 2, Homefront: The Revolution

Loni jsme se dočkali mnoha zajímavých nových her i pokračování známých sérií. Vedle toho nechyběl ani kvalitní nášup z šuplíku talentovaných nezávislých vývojářů, takže jsme se prakticky nikdy nenudili. Nyní je otázkou, jak to bude vypadat v roce 2016. Jaké velké tituly od českých i zahraničních vývojářů nás čekají letos?

Reklama
Reklama

Pokud herní scénu pozorujete bedlivěji, pravděpodobně vám neušlo, že na rok 2016 bylo přesunuto vydání několika zajímavých AAA her včetně českého Kingdome Come: Deliverance. Vedle toho je pak na tento rok naplánována celá řada lákavých vysokorozpočtových titulů včetně třetího dílu původně české akční série Mafia. Dvojici her s českými kořeny asi očekáváme asi s největším napětím, proti s nimi začneme. A hned vzápětí se vrhneme i na zbytek očekávaných her.

Kingdom Come: Deliverance

  • Žánr: akční RPG
  • Vývojář: Warhorse Studios
  • Datum vydání: léto 2016
  • Oficiální stránka hry Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější hry roku 2016: Na co se letos máme těšit?

Kingdome Come: Deliverance je středověké RPG z pohledu první osoby, které bude zasazené do našich luhů a hájů. Kreativní ředitel Dan Vávra o tomto svém díle velmi rád říká, že se nejedná o fantasy titul, v němž budeme bojovat s draky a další nadpřirozenou havětí. Z toho vyplývá, že hra si zakládá na věrnosti a to nejen té historické, ale také herní. Jádrem by měly být souboje s meči, které prý budou revoluční. Zapomenout bychom měli na bezhlavé máchání provedené v setině vteřiny, počítat budeme muset s časem, ale i s různými možnostmi vybavení.

Kingdome Come: Deliverance, jehož vývoj byl částečně zafinancován také na Kickstarteru, měl původně vyjít na konci roku 2015. Tvůrci jej ale nakonec odložili, neboť jsou prý velmi puntičkářští. S tím nemáme žádné problémy. Pokud hra bude nadčasová stejně jako Mafia kdysi, Daniel Vávra je už teď zapsán v našem srdci. A propos – nové datum vydání nebylo stanoveno přesně, víme jenom to, že bychom se měli dočkat někdy v létě tohoto roku. Dobrá zpráva je, že pokud hra bude úspěšná, dočkáme se dalších dvou dílů, z nichž každý by měl vyjít po devíti měsících od prvního vydání hry.

Mafia 3

  • Žánr: akční
  • Vývojář: Hangar 13
  • Datum vydání: 2016
  • Oficiální stránka hry Mafia 3

Nejočekávanější hry roku 2016: Na co se letos máme těšit?

O tom, že se možná někde pracuje na hře Mafia 3, videoherní fanoušci již dlouho spekulovali. K oficiálnímu představení hry však došlo teprve v létě minulého roku. Během tohoto představení jsme se dozvěděli, že Mafia 3 bude opět akční adventura viděná pohledem z třetí osoby. Od předešlých dvou dílů by se měla vyznačovat vyšší akčností, ale také zasazením.

Hlavním hrdinou se stane Lincoln, který se vrací z války ve Vietnamu a v New Orleans nachází svou novou rodinu. Netřeba dodávat, že se jedná o spolek mafiánů. V tomto prostředí se pokusíte dostat až na samotnou špici potravního žebříčku, což bude obnášet honičky v automobilech, střílení i plížení. Bližší informace o Mafia 3 přinesl Pavel Dobrovský v přehledu z výstavy Gamescom 2015. Já jenom dodám, že na hře pracuje spousta českých vývojářů a to dokonce i z řad bývalých vývojářů Mafie 2, takže bychom se mohli dočkat i nějakého toho původního odkazu.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning