PCTuning Článek

Notebook Eurocom Sky Z7 R2: Core i9-11900K a RTX 3080

Z. Obermaier
Z. Obermaier
25. 5. 2021 00:00 24 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Extrémní herní výkon v roce 2021 2. Představení, balení a specifikace 3. Eurocom Sky Z7 R2 – hardware I. (CPU, GPU) 4. Eurocom Sky Z7 R2 – Hardware II. (disky, paměť) 5. BIOS a software
6. Zpracování, konektory a repro 7. Klávesnice, chlazení a výdrž baterie 8. Výkon procesoru (Core i9-10900K) 9. Herní testy – 1920 x 1080 10. Závěr

V dnešním testu si ukážeme první notebook s PCIe 4.0. Osazen je desktopovým Intel Core i9-10900K nebo Core i9-11900K. Dále nejvýkonnější mobilní GeForce RTX 3080. Spolu se 780 W zdrojem jde o ultimátní herní monstrum.

Reklama
Reklama

BIOS a software

Je smutným zvykem, že u většiny notebooků nelze nastavit po stránce výkonu a ladění nic. Tentokrát ale Eurocom taktování zpřístupnil, což je celkem překvapení. V BIOSu lze přetaktovat procesor i paměti, včetně změny napětí!

Na základní obrazovce jsou jen základní informace o systému. BIOS je nejnovější, verze 1.07.04 je z jara tohoto roku. Žádná jiná verze asi k dispozici není, počítač je v této konfiguraci na trhu dostupný v podstatě pár týdnů.

V rozšířených volbách je možnost ladění slušná. Můžete si pohrát s nastavením všech komponent do detailu. Možnosti jsou dobré.

Volby pro přetaktování jsou omezeny jen na povolení OC, vše ostatní děláte až z Windows pomocí nástroje CPU Overlocking.

Software

Software přibalený k notebooku je opravdu povedený, svižný a solidní. U minulých generací Eurocom bylo vše samostatně, dá se říci: „každý pes, jiná ves“. Tentokrát je vše integrované v jediné utilitě: Control Center 3.0. A ta je hodně vydařená. Na prvním obrázku vidíte pětici integrovaných modulů.

Druhý screen ukazuje nastavení výkonových profilů. Ty jsou čtyři a jejich názvy říkají přesně, co který představuje.

Důležité je nastavení podsvícení klávesnice. Jak vidíte, je možné vybírat z ohromné škály barev a efektů. Zde si najde každý, co se mu líbí.

Další nastavení klávesnice je určené tvorbě maker a zkratek. Stejnou aplikaci nabízí Eurocom ke svým notebookům už řadu let. Využití jistě najde.

Další je možnost přetaktovat GPU. Lze měnit frekvence jádra i pamětí, změna napětí ale není podporovaná.

Podobné je i rozhraní pro taktování procesoru. Změnit lze tentokrát i napětí, což je ale samozřejmě zcela kontraproduktivní. I tak jede CPU na svém limitu TDP.

Poslední nástroj je ovládání ventilátorů a sledování teplot. Zde jsem trochu zklamán, protože předchozí verze této aplikace na Intelu ukazovala více dat. Byla zde vidět aktuální frekvence všech komponent. U počítače AMD bývají pouze teploty a možnost ovládat ventilátory.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning