PCTuning Článek

Notebook Eurocom Sky Z7 R2: Core i9-11900K a RTX 3080

Z. Obermaier
Z. Obermaier
25. 5. 2021 00:00 24 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Extrémní herní výkon v roce 2021 2. Představení, balení a specifikace 3. Eurocom Sky Z7 R2 – hardware I. (CPU, GPU) 4. Eurocom Sky Z7 R2 – Hardware II. (disky, paměť) 5. BIOS a software
6. Zpracování, konektory a repro 7. Klávesnice, chlazení a výdrž baterie 8. Výkon procesoru (Core i9-10900K) 9. Herní testy – 1920 x 1080 10. Závěr

V dnešním testu si ukážeme první notebook s PCIe 4.0. Osazen je desktopovým Intel Core i9-10900K nebo Core i9-11900K. Dále nejvýkonnější mobilní GeForce RTX 3080. Spolu se 780 W zdrojem jde o ultimátní herní monstrum.

Reklama
Reklama

Zpracování, konektory a repro

Šasí je pevné a vydrží i horší zacházení, díky velkým rozměrům a robustní konstrukci se absolutně neprohne. Tělo stroje je široké, má na výšku asi 4 cm. Dílenské zpracování je výborné, plasty se podařilo slícovat naprosto dokonale. Celkově je dojem ze zpracování a materiálu hodně dobrý. U DTR počítače nelze čekat designové parádičky, tělo je masivní a účelové. Displej se nijak významně neprohýbá, stejně jako tělo. Moc bych ho ale nepokoušel, přeci jen hmotnost je vysoká a plast nesnese všechno.

Konektory

Levá strana
Levá strana

Pravá strana
Pravá strana

Zadní strana počítače
Zadní strana počítače

Konektory musel výrobce, vzhledem k jejich počtu, rozmístit po třech stranách notebooku. Na levé straně je čtečka karet, dvojice USB a audioporty. Na pravé straně najdeme trojici USB portů. Zadní strana nese Thunderbolt, dva DP, HDMI, LAN a napájecí konektory.

Reproduktory

Subwoofer na spodku notebooku
Subwoofer na spodku notebooku

Reproduktory jsou namontovány na spodní straně notebooku a hrají tedy „dospodu“. Zvuk je běžný Realtek, ale nese certifikaci Creative X-Fi Super a softwarovou podporu. Subjektivně byl zvuk notebooku slušný, při hraní her jsem si zvuk opravdu užíval. Zvuk byl zcela očekávaný, jen při hrách jej přehluší chlazení. Doporučuji sluchátka nebo externí repro.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning