OLED displeje: Opravdu to nejlepší pro vaše oči ?
i Zdroj: Pctuning
Monitory Článek OLED displeje: Opravdu to nejlepší pro vaše oči ?

OLED displeje: Opravdu to nejlepší pro vaše oči ? | Kapitola 5

Z. Obermaier

Z. Obermaier

21. 3. 2021 03:00 51

Seznam kapitol

1. Technologie OLED displejů 2. OLED vs LED LCD 3. Modré světlo škodí spánku 4. Výhody a nevýhody OLED 5. Asus představuje OLED notebooky

Už téměř deset let čekáme na větší rozšíření OLED displejů v počítačovém průmyslu. Skvělé barvy, kontrast, opravdová černá, rychlá odezva a méně škodlivého modrého světla. V televizorech nebo mobilních telefonech už se s nimi nějaký čas setkáváme. Nastala konečně doba si OLED pořídit kromě obýváku i pro hraní a práci?

Reklama
Reklama

Asus představuje OLED notebooky

Na českém trhu je k sehnání řada notebooků s panely OLED, sám jsem jeden před časem testoval a z kvality obrazu jsem byl doslova unešený. V závěru tehdejšího testu jsem nad OLED 4K displeje rozplýval. Mé nadšení trvá dodnes. Novým impulsem do OLED zařízení je řada nových modelů Asus s panely OLED, které stojí jen o několik málo tisíc víc než s běžným LCD. Například u nejlevnějších je cena s běžným IPS LCD a OLED stejná. Tedy nulový příplatek. U nejdražších si za OLED 4K připlatíte dle konfigurace notebooku mezi 3000–5000 Kč. To už není nijak extrémní cenový rozdíl.

OLED displeje: Opravdu to nejlepší pro vaše oči ?
i Zdroj: Pctuning

OLED displeje: Opravdu to nejlepší pro vaše oči ?
i Zdroj: Pctuning

Asus na podporu prodeje svých OLED displejů zřídil speciální webovou stránku, Nepropaguje tam ale jen své produkty, ale také další aspekty OLED panelů. Věnuje se i světelné hygieně před spánkem, omezení modrého světla a nabídne vám i zajímavé odkazy na odborníky, kteří se tímto tématem v ČR zabývají.

Článek vznikl ve spolupráci se společností Asus.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning