Ozone Argon Ocelote World: laserová symetrická herní myš
Článek Ozone Argon Ocelote World: laserová symetrická herní myš

Ozone Argon Ocelote World: laserová symetrická herní myš

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

4. 8. 2015 03:00 5

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Design a podsvícení 4. Provedení, ergonomie a tlačítka
5. Vnitřní konstrukce 6. Senzor, snímání povrchu a další testy 7. Software 8. Závěr

Argon Ocelote World je novinka na poli herních myší z dílny nepříliš známé značky Ozone. Kompaktní tělo postavené okolo výkonného laserového senzoru s plynulými křivkami, řadou tlačítek a to vše v symetrickém provedení – přesvědčí tyto vlastnosti náročného hráče ke koupi? Podíváme se i dovnitř!

Reklama
Reklama

Vývoj myší, zejména pak v herním sektoru , v poslední době zajímavou proměnu. Stejně jak jsme se v minulosti přesouvali z optických myší na ty laserové, tak nyní dochází k opačnému trendu. Optické senzory totiž dospěly a svými kvalitami v řadě oblastí dohnaly technologii s laserem. V některých jiných oblastech ale byly „optiky“ vždy preferovanou volbou. O co jde?

Přesnost a věrnost snímání. Cílem každého náročného hráče je mít myš, která bude zvládat velké změny rychlosti pohybu a současně zaručí přenos pohybu jedna ku jedné při všech rychlostech. Highendové optické senzory tyto požadavky splňují – jak jsou na tom ty laserové?

Jak už bylo řečeno u rozboru myši, využívá senzor od Avago, konkrétně top model ADNS 9800. Ten oslňuje Běžného Frantu Uživatele vysokým DPI, ale má i další vlastnosti, které jsou pozitivní. Zvládá širší spektrum povrchů a také i celkem vysokou rychlost pohybu myši. Utrhnout kurzor není u Ocelote v lidských silách. Kde to ale trochu vázne, je přesnost přenosu pohybu. Není totiž vždy 1 ku 1, ale dochází zde ke zkreslení, kterému se říká akcelerace. Tento jev není výrazný, ale není zejména mezi FPS hráči žádoucí.

Predikce se aktivuje, když se pohyb myši přibližuje k souřadným osám, případně k diagonálám.
Predikce se aktivuje, když se pohyb myši přibližuje k souřadným osám, případně k diagonálám.

Reálná měření ukázala, že akcelerace se pohybuje od -5 do 5 procent, což je na hranici toho, co běžný hráč je schopen poznat, možné i spíše za ní, tudíž žádné velké překvapení. Zato v základní konfiguraci šlo pozorovat další známý nešvar, a to predikci, známou také jako angle snapping. Tento jev je vlastností, která byla do myší záměrně přidána výrobci za účelem zlepšení přesnosti v desktopových aplikacích, ale pro hráče jde o přítěž.

Testy snímání na různých površích dopadly pro Ocelote výborně. Zvládá zcela bez zaváhání, textilní i kovové podložky, dřevěný stůl i skleněnou desku na stole.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning