Ozone Argon Ocelote World: laserová symetrická herní myš
Článek Ozone Argon Ocelote World: laserová symetrická herní myš

Ozone Argon Ocelote World: laserová symetrická herní myš

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

4. 8. 2015 03:00 5

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Design a podsvícení 4. Provedení, ergonomie a tlačítka
5. Vnitřní konstrukce 6. Senzor, snímání povrchu a další testy 7. Software 8. Závěr

Argon Ocelote World je novinka na poli herních myší z dílny nepříliš známé značky Ozone. Kompaktní tělo postavené okolo výkonného laserového senzoru s plynulými křivkami, řadou tlačítek a to vše v symetrickém provedení – přesvědčí tyto vlastnosti náročného hráče ke koupi? Podíváme se i dovnitř!

Reklama
Reklama

Dojmy z používání

Z počátku jsem byl skeptický, Ocelote neodpovídá mým představám ani po stránce ideální velikosti ani hmotnosti ani senzoru. A to jsou tři věci, které řeší většina hráčů a staví je na první místa při rozhodování. Při testování se ale ukázalo, že velikost není problém ani pro větší ruku a do střední nejspíše padne jako ulitá. Ve skutečnosti se Ocelote drží velmi dobře a kvalitní povrchy na pozitivním dojmu jen přidávají.

A co ten senzor? Laser v herní myši je v poslední době mezi řadou hráčů opomíjen jako nedokonalý, zejména díky neodstranitelné akceleraci. Jelikož nejsem ale top hráč, tak mě tento nedostatek přestává vadit a aspoň je na co se vymlouvat při vlastní neschopnosti. Kde to ale vázne je přítomnost nepříjemné predikce. Ta způsobuje další nepřesnost snímání pohybu a v kombinaci s akcelerací je už vnímatelná.

Verdikt

Nová myš od Ozone – Argon Ocelote World má řadu plusů, ale i mínusů. Teď záleží na tom, jak je který z nich pro koho důležitý. Myš má kvalitní tělo, primární spínače patří také mezi ty lepší, povrchy jsou příjemné na dotek a dobře se drží. Proti tomu zase jdou nedokonalosti senzoru, ať už jde o predikci nebo akceleraci. Obojí je nežádoucí a ani jednoho se nezbavíte ani skrze softwarová nastavení.

Ozone Argon Ocelote World: laserová symetrická herní myš

Velkým plusem bude pro někoho určitě symetrické provedení, které není tak časté, obzvláště pak jeho úplné provedení, tzn. včetně tlačítek a funkcí i přepínaní v software. Software samotný není špatný, nastavení myši se ukládají do vnitřní paměti, takže je možné myš přenášet mezi zařízeními bez nutnosti rekonfigurace. A navíc myš celkově dobře padne do ruky. Někoho osloví možnost měnit hmotnost, někoho jiného ale zase nepotěší minimální hmotnost 125 g.

Nakonec také musíme zvážit cenu, která sice není nejvyšší v segmentu laserových myší s highendovými senzory, ale současně je možná příliš vysoká s ohledem na některé nedostatky myši. Ocelote je tak myš, která někoho může oslovit, jiného zase ne. Je důležité zvážit, co od myši čekáte a podle toho vybírat – a hlavně nezapomínat na to, že to, jak se myš drží, je snad nejdůležitější faktor a proto si ji před koupí ideálně vyzkoušet.

Ozone Argon Ocelote World: laserová symetrická herní myš

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning