Ozone Argon Ocelote World: laserová symetrická herní myš
Článek Ozone Argon Ocelote World: laserová symetrická herní myš

Ozone Argon Ocelote World: laserová symetrická herní myš

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

4. 8. 2015 03:00 5

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Design a podsvícení 4. Provedení, ergonomie a tlačítka
5. Vnitřní konstrukce 6. Senzor, snímání povrchu a další testy 7. Software 8. Závěr

Argon Ocelote World je novinka na poli herních myší z dílny nepříliš známé značky Ozone. Kompaktní tělo postavené okolo výkonného laserového senzoru s plynulými křivkami, řadou tlačítek a to vše v symetrickém provedení – přesvědčí tyto vlastnosti náročného hráče ke koupi? Podíváme se i dovnitř!

Reklama
Reklama

Co se týče kvality provedení, ocelote patří mezi ty lepší modely myší. Tělo je celkem kompaktní a použitý plast dostatečně pevný, takže nikde nic nevrže a vše drží tak, jak má. Díly, které uživatel drží v ruce, mají navíc měkčený povrch a v oblasti boků jsou dokonce vyložené jemně vroubkovanou gumou. Přechody mezi plastovými a gumovými prvky je přesný a plynulý.

Úchop

Z hlediska ergonomie je Ocelote také celkem povedený. Tvar může někomu připomínat některé myši od Razeru, ale nejde rozhodně o kopii, spíše o inspiraci v ověřeném konceptu. Myš je na první pohled menší, zejména pak na délku. Výška a šířka je střední, v zadní části je myš širší. Tyto atributy vypovídají o cílovém ideálním úchopu.

Ozone Argon Ocelote World: laserová symetrická herní myš

I přes menší rozměry je možné tuto myš efektivně používat ve velké ruce (sám mám celkem velkou: 20 cm × 10 cm). Předpokládá to ale typ úchopu konci prstů (fingertip grip) nebo úchop v dlani se skrčenými prsty (claw grip). Oba způsoby jsou komfortní, možná na fingertip grip je myš celkem těžká (i bez osazených závaží).

Ozone Argon Ocelote World: laserová symetrická herní myš

Úchop v dlani (palm grip) je možný také, ale zejména pak pro někoho kdo má malou ruku nebo alespoň krátké prsty.

Ozone Argon Ocelote World: laserová symetrická herní myš

Tlačítka

Dvojice hlavních tlačítek je prohnutá směrem dovnitř, takže prsty mají oporu i v krajních polohách (a tlačítka pracují dobře i na jejich okrajích). Odpor tlačítek je spíše menší s výjimkou dvojice na hřbetě, která slouží k přepínání CPI/DPI. Hlučnost je střední.

Po stranách najdeme dvě dvojice tlačítek, které tak uspokojí jak praváky, tak leváky – myš je plně symetrická s výjimkou loga a popisků. Umístění postranních tlačítek vychází docela dobře pod palec, takže jejich použitelnost je vysoká.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning