Philips 246E7QDSW: levné PLS se širokým gamutem
i Zdroj: PCTuning.cz
Monitory Článek Philips 246E7QDSW: levné PLS se širokým gamutem

Philips 246E7QDSW: levné PLS se širokým gamutem | Kapitola 8

Petr Diviš

Petr Diviš

8. 8. 2017 03:00 59

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení a specifikace 3. Design, ergonomie a možnosti připojení 4. OSD nabídka – možnosti nastavení
5. Barvy, pozorovací úhly a podsvícení 6. Hry a odezva 7. Možnosti přetaktování 8. Závěr – hodnocení

Širší barevný gamut než klasické sRGB byl vždy doménou dražších profesionálních modelů. S příchodem Quantum Dot se však začíná širší barevný prostor objevovat v levnějších modelech. Dnes se podíváme na Philips 246E7QDSW. Ten díky technologii UltraColor dosahuje 101,4 % NTSC gamutu a neutratíte za něj ani 4000 Kč.

Reklama
Philips 246E7QDSW: levné PLS se širokým gamutem
i Zdroj: PCTuning.cz

LCD Philips 246E7QDSW je ve výsledku velice překvapivý model. Je nenápadně vypadajícím monitorem, který se v ceníku snadno ztratí mezi dalšími tunami 24palcových displejů. Design je sice čistý a moderní, ale ten hlavní argument ke koupi to jistě nebude. Tím hlavním tahákem je použitý panel a jeho nastavení.

Monitor v sobě ukrývá kvalitní PLS panel s rozšířeným barevným prostorem. Ten je mířen, stejně jako HDR monitory, na „filmový“ prostor DCI-P3, který pokrývá téměř celý. Pouze zelená nedosahuje tohoto prostoru. Bohužel DCI-P3 nedosahuje ani z daleka prostoru AdobeRGB – je nastaven jinak. Kvůli tomu se nejedná o typický wide-gamut displej. AdobeRGB si na tomto monitoru neužijete, ale je možné jej zkalibrovat na sRGB prostor. HW emulaci sRGB ale monitor neumí, takže jedinou možností je kalibrace pomocí sondy.

Ačkoliv se nejedná o herní monitor, odezva displeje nezklamala a při nastavení vyššího stupně overdrive (SmartResponse – Rychlejší) se hodí i na akčnější hry. K tomu překvapila možnost přetaktovat displej na 80 Hz. Tím se ještě více zlepší herní vlastnosti a plynulost obrazu. Přetaktování ale nelze garantovat (stejně jako například u grafických karet) a tak to můžete brát jen jako příjemný bonus. Elektronika frekvenci na 60 Hz neomezuje a přetaktování zvládá bez vynechávání snímků.

Mnoho nevýhod tento monitor nemá. Za cenu, která odpovídá běžnému 24palcovému modelu, nabízí něco, čím se zásadně odlišuje. Díky PLS panelu se širším barevným prostorem nemá v podobné cenové hladině konkurenci. Jedná se o levný a celkem univerzální monitor, který si zaslouží pozornost a od nás také ocenění.

Philips 246E7QDSW: levné PLS se širokým gamutem
i Zdroj: PCTuning.cz

Za použití kvalitního PLS panelu se širším barevným prostorem i v nižší cenové kategorii udělujeme Philipsu 246E7QDSW bronzové ocenění.

Philips 246E7QDSW: levné PLS se širokým gamutem
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama