Přichází generace robohraček: Sphero 2.0 v testu
PCTuning Článek

Přichází generace robohraček: Sphero 2.0 v testu

Filip Eckstein

Filip Eckstein

24. 5. 2016 03:00 2

Seznam kapitol

1. Kdo si hraje, nezlobí 2. Rozbalujeme 3. Co se skrývá uvnitř? 4. Sphero 2.0 – inteligentní koule
5. Sphero 2.0: tancuj, skákej, vyváděj a odemykej 6. Herní doplňky a programování 7. Hodnocení a závěr

Trh s hračkami za posledních několik let prošel mírnou evolucí. Z letadýlek na šňůrce se staly drony a páčkové dálkové ovladače nahradily smartphony. V poslední době se s robohračkami prostě roztrhl pytel. A co je nejlepší, nemusí si nimi hrát jenom děti. Podíváme se postupně na Sphero 2.0, Ollie a BB-8. Dnes začneme se Sphero 2.0.

Reklama
Reklama

Ačkoli se trh s hračkami za posledních několik let v mnohém výrazně změnil, určitě nelze tvrdit, že směrem k horšímu. Ba naopak, na výběr máme dnes opravdu solidní škálu produktů hračkářského průmyslu, který pamatuje nejen na ty nejmenší, ale i na dospělé. Nepřímo k tomu dopomohlo především intenzivní pronikání počítačů do hraček, kde slouží nejen pro komunikaci s člověkem (dálkové ovládání, USB, Bluetooth), ale také pro komunikaci zařízení mezi sebou. S více zakoupenými kousky si tak prý můžeme užít nějakou tu extra zábavu navíc (viz multiplayer se dvěma Futurocube). Většinou jde však především o kompatibilitu s chytrými mobilními telefony, z nichž lze hračky posléze pomocí konkrétní aplikace ovládat.

Ale nejde zdaleka jen o jejich ovládání. Počítače hračkám rovněž ukázaly, jak s pomocí různých senzorů vnímat okolní svět. Díky technologii MEMS tak dnešní hračky vidí, slyší a vnímají pohyb a přitom mohou být docela malé a dokonce i levné (i když zpravidla nejsou). Nebýt senzorů, nebyla by zpětná vazba ani regulace, která nás na novodobých chytrých hračkách ve výsledku tak moc baví. Jednou z takových regulací je například stabilizace inverzního kyvadla ve stylu vozítka Segway, kterou si můžeme v trošku levnější variantě užít například s hračkou Wowwee MiP (viz video).

V této dvoudílné tematicky mírně netradiční recenzi si pohrajeme se třemi robotickými hračkami od firmy Sphero. Jednat se bude o dva sférické balancující roboty Sphero 2.0 a droida BB-8 ve stylu Star Wars a také jednoho válcového závodníka s příhodným názvem Ollie. Dnes si je představíme a podrobně se budeme věnovat Sphero 2.0, zítra se dostaneme ke dvěma zbývajícím.

Takhle k nám roboti do redakce přišli.
Takhle k nám roboti do redakce přišli.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning