Přichází generace robohraček: Sphero 2.0 v testu
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Přichází generace robohraček: Sphero 2.0 v testu

Přichází generace robohraček: Sphero 2.0 v testu | Kapitola 5

Filip Eckstein

Filip Eckstein

24. 5. 2016 03:00 2

Seznam kapitol

1. Kdo si hraje, nezlobí 2. Rozbalujeme 3. Co se skrývá uvnitř? 4. Sphero 2.0 – inteligentní koule
5. Sphero 2.0: tancuj, skákej, vyváděj a odemykej 6. Herní doplňky a programování 7. Hodnocení a závěr

Trh s hračkami za posledních několik let prošel mírnou evolucí. Z letadýlek na šňůrce se staly drony a páčkové dálkové ovladače nahradily smartphony. V poslední době se s robohračkami prostě roztrhl pytel. A co je nejlepší, nemusí si nimi hrát jenom děti. Podíváme se postupně na Sphero 2.0, Ollie a BB-8. Dnes začneme se Sphero 2.0.

Reklama

Sphero 2.0 umí opravdu hodně kousků. Kromě turbo boost módu, který umí dočasně „přetížit“ motory k dosažení maximální rychlosti, umí například i skákat, tancovat nebo jinak dovádět. Z těch výstřednějších kousků mám osobně nejraději simulaci startu kosmické lodi. Mimo jiné umí Sphero také měnit barvy, a to napříč celým spektrem přes všechny možné odstíny.

Ke všem těmto trikům ale nemáte přístup okamžitě, musíte si je zasloužit plněním rozličných misí. Za každou více či méně úspěšně vykonanou misi dostanete kredity (herní měna), za něž je možné si u svého Sphero odemknout další trik. Některé triky navíc můžete pořídit až od určité úrovně, která se zvyšuje s četností a úspěšností plnění jednotlivých úkolů. Kredity lze získat i volným hraním. Tím je ale nabývání kreditů pozvolnější.

Uživatelské rozhraní aplikace Sphero.
i Zdroj: PCTuning.cz
Uživatelské rozhraní aplikace Sphero.

 

V jedné misi máte například najít několik červích děr a prolétnout jimi. V praxi to vypadá tak, že s koulí jezdíte po místnosti a světelná a zvuková signalizace vám naznačuje, zda se k další červí díře přibližujete, či vzdalujete. Na to máte samozřejmě omezený čas. V jiné misi zase musíte v daném časovém intervalu ujet maximální rychlostí určenou vzdálenost. Některé úkoly jsou zase lehce destruktivního rázu. Zadáním mise je třeba počet nárazů, které se Sphero máte absolvovat. Inu, s novým nábytkem buďte opatrní. Někdy to jsou docela šlupky.

Venku jedině s ochranou

Jistě vás napadla otázka, zda je možné si se Sphero hrát i venku, nebo zda je robot omezen k pohybu jen na určitém povrchu. Odpověď leží někde na pomezí. Samotného robota venku provozovat nedoporučuji. Plastová skořápka, ač je robustní, by se mohla poškrábat, zvlášť pokud byste si hráli třeba na chodníku nebo na zámkové dlažbě. Proti tomu konec konců varuje i výrobce a k robotovi doporučuje pořídit různobarevné gumové kryty, díky nimž si můžete s koulí „zadriftovat“ i na chodníku.

Protože jsem robota nechtěl poškrábat a přesto s ním vyrazit do terénu, vyzkoušel jsem, jak si Sphero vede v trávě. Bohužel jsem byl zklamán, neb se robot nepohnul ani o píď. Ale kdo ví, možná by se mu s krytem dařilo lépe.

Zdroj: store.sphero.com
i Zdroj: PCTuning.cz
Zdroj: store.sphero.com

 

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama