pruvodce-koupi-cenove-vyhodneho-ale-i-vykonneho-pc-pro-duben-2005
Návody Článek Průvodce koupí cenově výhodného, ale i výkonného PC pro duben 2005

Průvodce koupí cenově výhodného, ale i výkonného PC pro duben 2005 | Kapitola 11

Mino

Mino

25. 4. 2005 00:00 61

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Sestava pro nenáročné hráče - CPU, RAM, MB, VGA 3. Sestava pro nenáročné hráče - HDD, mechaniky a zbytek 4. Sestava pro nenáročné hráče - Shrnutí 5. Sestava pro slušné herní nasazení - CPU, RAM, MB, VGA 6. Sestava pro slušné herní nasazení - HDD, mechaniky a zbytek
7. Sestava pro slušné herní nasazení - Shrnutí 8. Sestava pro náročné hráče, která finančně nezruinuje - CPU, RAM, MB, VGA 9. Sestava pro náročné hráče, která finančně nezruinuje - HDD, mechaniky a zbytek, Shrnutí, Závěr 10. Sestava pro náročné hráče, která finančně nezruinuje - Shrnutí 11. Závěr

Každý z nás jednoho dne dospěje k názoru, že stávající mašina už nestíhá a musí se nevyhnutně upgradovat. Jsou dokonce i lidé, kteří mají tento pocit neustále. Proto jsem se rozhodl, že se vám budu snažit rozhodování o výběru komponent usnadňovat a každý měsíc vám přinášet tohoto průvodce, který by se měl postupem času rozšiřovat a dále vyvíjet. Počítačové sestavy budou rozděleny opět do tří cenových kategorií: PC do 20000, 30000 a 40000 včetně DPH.

Reklama

Slušelo by se říct, kde sestavu vůbec kupovat. Každopádně zapomeňte na různé hypermarkety, či podobné "zajímavé instituce", které se prodejem PC přímo nezabývají. Dokonce bych radši vynechal i prodejce elektroniky (TV, hifi věže a někde v koutě pár počítačů). Šel bych prostě do specializovaného obchodu s výpočetní technikou, případně nakupoval na internetu, což je velmi pohodlné a docela rychlé. Zboží, pokud je na skladě, je obvykle další den u vás na stole.

Otázkou také zůstává, jak se sestava dostane do kompletního stavu. Jedna, pohodlnější možnost, je ta, že si necháte vše udělat u jedné firmy. To má výhodu třeba v tom, že pokud vám zdroj odpálí desku, měli by vám nahradit všechny odpálené komponenty. Nevýhoda je v tom, že firma si zaúčtuje složení PC (několik stokorun až tisícovka) a navíc komponenty nemusí být vždycky nejlevnější. Naproti tomu, když si počítač skládáte sami, či s pomocí někoho zkušenějšího, můžete si vybrat každou jednotlivou komponentu co nejlevněji a tak ušetřit jak na součástkách, tak i na složení. Teď jen taková filozofická odbočka. Nevidím důvod proč za pomoc při skládání dávat kamarádovi či známému peníze. Proč vše platit penězi? Buď ho někam pozvěte nebo mu slibte, že mu příště pomůžete s něčím vy. A je zbytečné, aby vám ty peníze za vaši pomoc zase vracel zpátky, ne?

A ještě takové poslední zamyšlení nad výběrem. Ujasněte si co chcete a co skutečně potřebujete (nejen teď, ale i s ohledem do budoucna). Zjistíte, že vaše skutečné potřeby se od toho snu docela slušně liší. Popřemýšlejte, zda opravdu potřebujete tu a tam připlácet 500Kč za sice pěknou věc, ale takovou, kterou nikdy nevyužijete a můžete se s ní akorát tak chlubit před kamarády, že ji máte. Pokud si to pořádně promyslíte, můžete ušetřit nejednu tisícikorunu bez toho, aby se výkon, funkčnost či stabilita počítače nějak znatelně snížila. Za ušetřené peníze radši kupte své dívce nějaký pěkný dárek, efekt bude znatelnější. Přeji pěkný den.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama