QNAP TS-251A: nový multimediální NAS v testu
i Zdroj: Pctuning
Úložná zařzení Článek QNAP TS-251A: nový multimediální NAS v testu

QNAP TS-251A: nový multimediální NAS v testu | Kapitola 6

Tomáš Luňák

Tomáš Luňák

18. 10. 2016 03:00 5

Seznam kapitol

1. Představení 2. Konstrukce a design 3. Hardware a konstrukce, Quick Access 4. Instalace
5. Používání 6. Výkon 7. Závěr

Společnost QNAP přináší ve třetím čtvrtletí 2016 na trh novou řadu NAS pro domácí použití s označením QNAP TS-x51A. V nové modelové řadě nabízí dva zástupce TS-451A a TS-251A. Liší se pouze počtem pozic pro pevné disky. Hlavním lákadlem je port USB 3.0 s QuickAccess, díky němuž se lze k NAS připojit i jako k běžnému externímu disku.

Reklama
Reklama

Výkon

Propojení QuickAccess využívá rozhraní USB 3.0, které má teoretickou přenosovou rychlost až 5 Gbit/s (625 MB/s). V reálném životě ale velké množství zařízení pro USB 3.0 ani rychlosti 100 MB/s nezvládá (hlavně při zápisu) což lze vidět třeba v nabídce USB3.0 flash disků na Alze:

QNAP TS-251A: nový multimediální NAS v testu
i Zdroj: Pctuning

Rychlost propojení přes QuickAccess se mi nepodařila na webu výrobce vypátrat, ale v reklamním videu je uvedeno 100 MB/s, čemuž odpovídá i mé letmé měření přenosové rychlosti.

Při tomto měření jsem dosahoval velmi podobných výsledků jako při měření HS-251+, takže jsem si testy výkonu tentokrát odpustil a odkážu vás na grafy s výsledky měření v testu HS-251+.

Lze tedy počítat s tím, že i z hlediska výkonu bude USB 3.0 připojení plně nahrazovat připojení síťové. Spíše než na dosahování přenosových rekordů jsem se zaměřil na to, zda se skutečně NAS bude chovat jako plnohodnotný přenosný disk a tak jsem vyzkoušel spustit přehrávání filmu přímo z NAS.

Jako přehrávač jsem použil VLC Media Player a film jsem spustil přímo ze složky NAS, kterou jsem měl připojenou přes QuickAccess a CIFS protokol. Film měl rozlišení 1920 × 800, total bitrate 640 kbps, 23 frames/sec a přehrávání běželo bez jediného zaseknutí, nebo zpomalení. Přeskakování ze začátku filmu do jeho poloviny si vyžádalo výpadek o délce maximálně 1–2 sekundy, což je srovnatelné s přehráváním přes LAN.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning