QNAP TS-251A: nový multimediální NAS v testu
Článek QNAP TS-251A: nový multimediální NAS v testu

QNAP TS-251A: nový multimediální NAS v testu

Tomáš Luňák

Tomáš Luňák

18. 10. 2016 03:00 5

Seznam kapitol

1. Představení 2. Konstrukce a design 3. Hardware a konstrukce, Quick Access 4. Instalace
5. Používání 6. Výkon 7. Závěr

Společnost QNAP přináší ve třetím čtvrtletí 2016 na trh novou řadu NAS pro domácí použití s označením QNAP TS-x51A. V nové modelové řadě nabízí dva zástupce TS-451A a TS-251A. Liší se pouze počtem pozic pro pevné disky. Hlavním lákadlem je port USB 3.0 s QuickAccess, díky němuž se lze k NAS připojit i jako k běžnému externímu disku.

Reklama
Reklama

Závěr

Od výrobce QNAP jsme zvyklí na zařízení nabízející konstrukci z kvalitních materiálů a dobře odladěný software pro administraci včetně mobilních aplikací.

Nová modelová řada přináší do již léty ověřené konstrukce nové rozhraní v podobě QuickAccess, čtečky SD karet a audio vstupu a výstupu. Z tohoto pohledu je modelová řada TS-x51A spíše lehkou inovací než zásadní revolucí.

QNAP TS-251A: nový multimediální NAS v testu

Poněkud filozofickou otázkou pro mne ale stále zůstává, zda to není pro uvedení nového modelu málo. Jedná se o zařízení nabité funkcemi, které nezaostává za konkurencí a v mnoha ohledech ji překonává. Jenže v tomto ohledu se neliší od současných modelů TS-251 nebo TS-251+.

Běžnému uživateli nový model skutečně přináší jen nové rozhraní QuickAccess, čtečku SD karet a audio konektory. Při představě, co vše je třeba udělat pro zavedení nové modelové řady, mi nepřipadá, že by přidané funkce stály za vynaložené prostředky i námahu. Myslím si, že společnost měla zainvestovat spíše do nového zcela odlišného zařízení, které by se více lišilo od stávajících produktů a rozšířilo produktovou řadu výrobce. To je ovšem skutečně pouze můj názor.

Novinka je už v prodeji a je zcela jisté, že někdo přidané funkce využije a TS-251A si své kupce najde. A pokud byste za Quick Access, čtečku či výstupy pro audio připlácet nechtěli, máte pořád možnost sáhnout po některém ze starších modelů.

                                         

QNAP TS-251A
KLADY
QNAP TS-251A: nový multimediální NAS v testu
QNAP TS-251A: nový multimediální NAS v testu
ZÁPORY
Funkce QuickAccessChybějící USB3.0 kabel
Čtečka SD karetNutnost stahování aplikace
KonstrukceViditelný IR konektor na přední straně
Webové rozhraní 
Dodávané dálkové ovládání v základu 
Orientační cena s DPH: 8 300 Kč

Graf ceny produktu QNAP TS-251A-2G poskytuje server Heureka.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning