QNAP TS-251A: nový multimediální NAS v testu
i Zdroj: Pctuning
Úložná zařzení Článek QNAP TS-251A: nový multimediální NAS v testu

QNAP TS-251A: nový multimediální NAS v testu | Kapitola 3

Tomáš Luňák

Tomáš Luňák

18. 10. 2016 03:00 5

Seznam kapitol

1. Představení 2. Konstrukce a design 3. Hardware a konstrukce, Quick Access 4. Instalace
5. Používání 6. Výkon 7. Závěr

Společnost QNAP přináší ve třetím čtvrtletí 2016 na trh novou řadu NAS pro domácí použití s označením QNAP TS-x51A. V nové modelové řadě nabízí dva zástupce TS-451A a TS-251A. Liší se pouze počtem pozic pro pevné disky. Hlavním lákadlem je port USB 3.0 s QuickAccess, díky němuž se lze k NAS připojit i jako k běžnému externímu disku.

Reklama
Reklama

Hardware a konstrukce

Zařízení TS-251A využívá dvoujádrový procesor Intel Celeron o taktu dostatečném na to, aby stíhal funkce, které zařízení nabízí. Při testování byla použita verze s 2 GB RAM, což je dle mého názoru málo a určitě bych volil variantu se 4 GB operační paměti, nebo rovnou využil možnost upgradovat až na 8 GB RAM, vzhledem k tomu, kolik toho zařízení umí a kolik přídavných modulů a aplikací lze do zařízení nahrát. Jen samotný chod zařízení ve výchozím nastavení využívá 27 % operační paměti.

V době, kdy první výrobci mobilních telefonů přichází na trh s telefony, které v sobě nemají Jack (3,5 mm) konektor na sluchátka, jde QNAP proti proudu a vydává novou modelovou řadu, která naopak jako první z jeho portfolia tyto konektory pro audio má. Výrobce je na to tak hrdý, že na zařízení neumístil jeden, ale hned dva konektory (vstup i výstup) a aplikaci pro karaoke.

QNAP TS-251A: nový multimediální NAS v testu
i Zdroj: Pctuning

Umístění konektorů jack nijak nepřekáží ani nekazí design zařízení, takže lze jeho přítomnost hodnotit kladně jako něco navíc. Zřejmě existují trhy, kde možnost využívat svou NAS jako karaoke zařízení zapůsobí, ale na evropském trhu to dle mého názoru hlavní lákadlo nebude. Myslím, že většina uživatelů toto rozhraní nevyužije, jelikož bude přenášet audio přes kabel HDMI.

Komponenta

Popis

Procesor

14nm Intel® Celeron® N3060 dual-core 1,6 GHz (up to 2,48 GHz)

Operační paměť

2 GB (max. 8 GB)

Flash Memory

4 GB

HDD

2× 3.5"/2.5" SATA 6Gb/s HDDs/SSDs

LAN

2× Gigabit RJ45 LAN port

USB

3× USB 3.0 ports (Přední: 1, Zadní:2)

USB QuickAccess

1× USB 3.0 přední

SD čtečka karet

ANO

Audio vstup

3,5mm jack

Audio výstup

3,5mm jack

HDMI

ano, maximální rozlišení 3840 × 2160 @ 30Hz

Rozměry

169 × 102 × 219 mm

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning