Railway Empire – Sheldon Cooper hodnotí 10/10
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Railway Empire – Sheldon Cooper hodnotí 10/10

Railway Empire – Sheldon Cooper hodnotí 10/10

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

30. 1. 2018 03:00 8

Seznam kapitol

1. Dobrý rodokomen 2. Města, základ života 3. Tisíc způsobů utrácení 4. Na trati se podvádí! 5. Projížďka Amerikou 6. Hodnocení Sheldona Coopera i běžných lidí

Všichni fanoušci mašinek a strategických her ve stylu Transport Tycoon pozor! Na Steamu se objevil titul, který vás zahřeje u srdce. Jmenuje se Railway Empire a láska k mašinkám z něj vysloveně kape. Recenzi hry v čele s verdiktem jedné oblíbené fiktivní postavy, jež na vláčcích také ujíždí, najdete uvnitř.

Reklama

Zatímco všichni netrpělivě vyhlížejí vydání české strategické hry Mashinky, na Steamu se bez větších ovací objevil titul, který by všechny fanoušky mašinek do inkriminované chvíle mohl plnohodnotně zabavit. Dovolte mi ho představit.

Jmenuje se Railway Empire. Stojí za ním německá vývojářská společnost Gaming Mind Studios, která má na svědomí také vydání populárních strategických her Grand Ages: Medieval, Rise of Venice nebo Port Royale 3. A nakonec, jeho vydavatelem je Kalypso Media, vydavatel mnoha zajímavých her včetně nesmírně populárních strategií Tropico. Dobrý rodokmen je tedy zaručen a co Railway Empire nabízí dál?

Jak už bylo řečeno, Railway Empire je strategická hra s vláčky ve stylu Transport Tycoonu. Ve hře se stáváte výkonným ředitelem jedné společnosti, přičemž vaším úkolem je rozvíjet svoje obchodní impérium a dostat se s ním až na vrchol potravního řetězce.

Railway Empire – Sheldon Cooper hodnotí 10/10
i Zdroj: PCTuning.cz

Některé výjevy z Railway Empire jsou nádherné.

Hlavní příjem peněz, alespoň zpočátku, generuje přeprava osob a věcí mezi městy a výrobními podniky. Na začátku tedy postavíte malé vlakové nádraží ve městě A a druhé malé vlakové nádraží ve městě B a natáhnete mezi nimi koleje. Na koleje následně vypustíte vlaky, kterým vytyčíte zastávky a pak se koukáte, jak vám přibývají zisky. Tím to ale nekončí.

Railway Empire je v některých věcech poměrně detailní a věrohodná, tudíž se z ní naučíte leccos z historického fungování vlaků a z logistiky. Tak například každý vlak v minulosti potřeboval doplňovat zásoby, jako je voda, takže kolem trati musíte rovnoměrně rozestavit zásobovací věže.

Railway Empire – Sheldon Cooper hodnotí 10/10
i Zdroj: PCTuning.cz

Bez zásobovacích věží správně rozmístěných u tratí se vlaky podstatně zpomalí, protože nemají potřebné suroviny pro provoz.

Vlaky se také musí nějakým způsobem vyhýbat, takže na tratě musíte naklást výhybky a světla, která by toto umožňovaly. Tedy alespoň pokud plánujete využít své vlaky do poslední jednotky síly, a pokud nechcete donekonečna čekat, až vlak A nedojede až do svého místa a teprve potom na trať nepustí vlak B. Nutnost stavění výhybek lze vypnout v nastavení snížením obtížnosti, ale jelikož potom je hra až příliš jednotvárná a lehká, moc vám to nedoporučuju. Pojďme si raději povídat o dalších možnostech a zákonitostech Railway Empire.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama