Recenze ASUS ZenFone 8 Flip: výklopný foťák jako hlavní zbraň
Článek Recenze ASUS ZenFone 8 Flip: výklopný foťák jako hlavní zbraň

Recenze ASUS ZenFone 8 Flip: výklopný foťák jako hlavní zbraň

Mirek Kočí

Mirek Kočí

30. 7. 2021 12:00 2

Seznam kapitol

1. 1. Úvod, specifikace, obsah balení 2. Displej a výkon 3. Výdrž baterie a konektivita 4. Netradiční fotoaparát 5. Operační systém a závěr

Asus ZenFone 8 Flip je zvetšený základní ZenFone 8, který navíc nabízí ikonický trojitý výklopný fotoaparát, kde hlavní snímač a širokáč doplňuje ještě trojnásobné přiblížení s osmimegapixelovým objektivem. Když k tomu ještě přidáme AMOLED displej bez výřezu/průstřelu a výkonný Snapdragon 888, máme najednou co dočinění s telefonem takřka bez slabin. Nebo je to celé trochu jinak?

Reklama
Reklama

Fotoaparát:

ASUS ZenFone 8 Flip
ASUS ZenFone 8 Flip

Výklopný fotoaparát, který už měly předchozí generace ZenFonu, má tři čočky ve vodorovném rozložení. Je tu hlavní 64megapixelový snímač IMX686 se světelností f/1.8 a jen elektronickou stabilizací, který s využitím pixel-binningu vytváří velmi slušné snímky. Dále má Zenfone 8 Flip širokoúhlý objektiv s dvanáctimegapixelovým rozlišením (IMX363) a schopností v makro režimu ostřit od čtyř centimetrů. 

Posledním v sestavě je teleobjektiv s trojnásobným optickým přiblížením, osmimegapixelovým čipem a elektronickou stabilizací obrazu a PDAF ostřením, které je ale charakteristické pro všechny snímače. Videa lze natáčet maximálně v 8K při 30 snímcích za sekundu, nebo můžete sáhnout po nižším rozlišení 4K s 60 snímky za sekundu.

ASUS ZenFone 8 Flip
ASUS ZenFone 8 Flip

Zcela podle očekávání je z trojice nejsilnější hlavní fotoaparát. Ale stejně jako v případě kompaktní „osmičky“ i tady platí, že na absolutní vrchol nemá. Snímky ze všech tří snímačů jsou kvalitní, ty z hlavního pak vypadají velmi dobře i v noci a také širokoúhlý objektiv není v tomto ohledu vyloženě marný. Ve všech případech fotky mají teplejší barevný nádech, což mně osobně vůbec nevadí. Při focení teleobjektivem doporučuji se o něco zapřít, pokud nemáte vyloženě pevnou ruku. 

Během zoomování telefon totiž ztrácí tím, že nenabízí optickou stabilizaci a u teleobjektivu nepočítejte ani s podporou nočního režimu, na rozdíl od hlavního snímače a širokáče, který má úhel záběru 113 stupňů. Pro fotky i video samozřejmě platí, že můžete využívat Pro režim a vyhrát si s různým nastavením. 

Vzhledem k tomu, že se trojice fotoaparátů využívá i pro focení selfie, patří ZenFone 8 Flip mezi smartphony, které by selfie maniaci měli zařadit do užšího výběru. Chytrých mobilů, které nabízejí selfie video v 8K, na trhu moc není.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning