Recenze ASUS ZenFone 8 Flip: výklopný foťák jako hlavní zbraň
Článek Recenze ASUS ZenFone 8 Flip: výklopný foťák jako hlavní zbraň

Recenze ASUS ZenFone 8 Flip: výklopný foťák jako hlavní zbraň

Mirek Kočí

Mirek Kočí

30. 7. 2021 12:00 2

Seznam kapitol

1. 1. Úvod, specifikace, obsah balení 2. Displej a výkon 3. Výdrž baterie a konektivita 4. Netradiční fotoaparát 5. Operační systém a závěr

Asus ZenFone 8 Flip je zvetšený základní ZenFone 8, který navíc nabízí ikonický trojitý výklopný fotoaparát, kde hlavní snímač a širokáč doplňuje ještě trojnásobné přiblížení s osmimegapixelovým objektivem. Když k tomu ještě přidáme AMOLED displej bez výřezu/průstřelu a výkonný Snapdragon 888, máme najednou co dočinění s telefonem takřka bez slabin. Nebo je to celé trochu jinak?

Reklama
Reklama

Výdrž baterie

ZenFone 8 Flip je vybaven 5 000mAh baterií, což na papíře vypadá víc než slibně, ale ve skutečnosti se dostanete na jeden den používání. Možná na dva dny, ale to už se budete muset krotit. K lepší výdrži pomohou takové věci jako vypnutí Always-On displeje či výrazné snížení jasu. Zkrátka standardem bude onen jeden den. V balení ASUS dodal nabíjecí adaptér o výkonu 30 W, takže doplnění energie netrvá věčnost a z 0 na 100 kapacity baterii dobijete zhruba za 110 minut. Na 50 % se dostanete už za půl hodiny, ale jen pomocí kabelu. Bezdrátové nabíjení podporováno není stejně jako u již dříve testovaného ZenFonu 8.

ASUS ZenFone 8 Flip
ASUS ZenFone 8 Flip

Konektivita:

Vzhledem k nasazení moderního čipsetu Snapdragon 888 počítejte s dostupností 5G sítí, a to u obou SIM. Už standardem jsou navigační systémy GPS, GLONAS, QZSS a Galileo. Využívat pochopitelně lze i nejnovější Bluetooth 5.2 či Wi-Fi 6 a tradičně i NFC pro bezkontaktní platby v obchodech.
 

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning