Recenze ASUS ZenFone 8 Flip: výklopný foťák jako hlavní zbraň
Článek Recenze ASUS ZenFone 8 Flip: výklopný foťák jako hlavní zbraň

Recenze ASUS ZenFone 8 Flip: výklopný foťák jako hlavní zbraň

Mirek Kočí

Mirek Kočí

30. 7. 2021 12:00 2

Seznam kapitol

1. 1. Úvod, specifikace, obsah balení 2. Displej a výkon 3. Výdrž baterie a konektivita 4. Netradiční fotoaparát 5. Operační systém a závěr

Asus ZenFone 8 Flip je zvetšený základní ZenFone 8, který navíc nabízí ikonický trojitý výklopný fotoaparát, kde hlavní snímač a širokáč doplňuje ještě trojnásobné přiblížení s osmimegapixelovým objektivem. Když k tomu ještě přidáme AMOLED displej bez výřezu/průstřelu a výkonný Snapdragon 888, máme najednou co dočinění s telefonem takřka bez slabin. Nebo je to celé trochu jinak?

Reklama
Reklama

Displej

Zenfone 8 Flip má displej s úhlopříčkou 6,67 palce (rozlišení je Full HD+, tedy 2 400 × 1 080 pixelů), čtečka je integrovaná, ovšem obnovovací frekvence je 90 Hz oproti 120 Hz u menšího sourozence. Ze specifikace výrobce vyplývá, že obrazovka zabírá 92 % přední strany. K tomu ASUS přidává další superlativy: HDR10+, maximální jas 1000 nitů a podporu zobrazení 110 % barevného prostoru DCI-P3.

Obnovovací frekvence 90 Hz je za mě úplně dostatečná. Systém je krásně plynulý a vyšších 120 Hz by jen zbytečně ždímalo baterii. Maximální jas displeje bohatě stačí i na přímém slunečním světle, což oceníte teď během léta, barvy jsou také prvotřídní a stejně tak pozorovací úhly. Podporována je samozřejmě i užitečná funkce Always-On, tedy zobrazení času a notifikací, pokud je zamknutý/vypnutý.

ASUS ZenFone 8 Flip
ASUS ZenFone 8 Flip

Výkon

ASUS ZenFone 8 Flip pohání špičkový procesor Qualcomm Snapdragon 888, nejvýkonnější mobilní čip současnosti. Dále tu máme 8 GB RAM a pro uživatelská data je připraveno 256GB úložiště typu UFS 3.1. Oproti ZenFonu 8 má verze Flip navíc (samostatný) slot pro microSD kartu o maximální velikosti až 2 TB. Co víc si přát? Možná vodotrysk. Ale vážně! Výkon je skvělý a telefon nemá problém s žádnou současnou hrou natož aplikací. Vše běží jako po másle a nesetkáte se se zasekáváním ani ničím podobným. Nekompromisní zážitek.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning