Recenze Hitman: DVD uzavírá vydařenou první sérii
Článek Recenze Hitman: DVD uzavírá vydařenou první sérii

Recenze Hitman: DVD uzavírá vydařenou první sérii

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

6. 2. 2017 03:00 15

Seznam kapitol

1. Nastal čas oholit si hlavu a obléct černý oblek 2. Chladnokrevnější už to nebude 3. Najdi, zabij a zmiz 4. Velký bratr vás vidí 5. Je to fešák, ale jen někdy 6. Na co se těšit?

Po recenzi prvního dílu bylo jasné, že nájemný zabiják s čárovým kódem na temeni hlavy ještě neřekl poslední slovo. Všech sedm lokací, jimiž nás vydavatel Square Enix krmil hezky postupně, v průběhu celého minulého roku, nyní vychází komplet na DVD. Jaké je tichošlápkovo zabíjení, když ho má člověk hezky pohromadě?

Reklama
Reklama

Hitman je stealth akční hra viděná pohledem třetí osoby. Vaším úkolem v ní je eliminovat všechny živé cíle, nepohodlné osoby, jimiž vás postupně zahrnují platící zákazníci, respektive hlas neznámé slečny v briefingu před každou misí.

Uniformní hlas a jakési rozkouskování hry do jednotlivých misí napomáhá jakémusi odosobnění. Hra je sice spojená příběhem, který vám bude povídat takový klasický špionážní thriller, holohlavý zabiják v něm ale nijak nefiguruje. Příběh tedy pomalu plyne, člověk ale nejvíce dává pozor právě na zadávání zakázek, což je jedině dobře. Pro nájemného zabijáka jsou jedinou pohnutkou pro popravu lidí peníze.

Proto nakonec ani moc nevadí, že hra byla rozkouskována a že dějová linka je dost strohá. Naopak. Cítíte se opravdu jako chladnokrevná mašina na zabíjení, kterou nedokáže nic vykolejit. A kromě toho – kvůli příběhu jsme Hitmana asi nikdy nehráli, nebo se alespoň nejednalo o hlavní pohnutku jako třeba v případě System Shocku nebo her ze série Deus Ex.

Recenze Deus Ex: Human Revolution (2016) na PC Tuningu.

Jakési odosobnění nájemného zabijáka nový Hitman v kompletní edici umocňuje tím, že hráči umožňuje kdykoliv přepnout na jakoukoliv z dostupných misí bez nutnosti dohrávat misi předchozí. Hra vás jenom upozorní, že se můžete ochudit o některá překvapení vyplývající z kraťoučkých předělových videí, ale dál se s vámi nedohaduje. To znamená, že pokud jste třeba jako já dříve odehráli prolog, tedy první misi na cvičišti a misi v Paříži, nebudete nuceni hrát tyto mise znovu. Pokud nechcete, prostě jenom přepnete na misi, která vás zajímá. A to kdykoliv podle libosti.

Pohodička před šichtou.
Pohodička před šichtou.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning