Recenze Hitman: DVD uzavírá vydařenou první sérii
Článek Recenze Hitman: DVD uzavírá vydařenou první sérii

Recenze Hitman: DVD uzavírá vydařenou první sérii

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

6. 2. 2017 03:00 15

Seznam kapitol

1. Nastal čas oholit si hlavu a obléct černý oblek 2. Chladnokrevnější už to nebude 3. Najdi, zabij a zmiz 4. Velký bratr vás vidí 5. Je to fešák, ale jen někdy 6. Na co se těšit?

Po recenzi prvního dílu bylo jasné, že nájemný zabiják s čárovým kódem na temeni hlavy ještě neřekl poslední slovo. Všech sedm lokací, jimiž nás vydavatel Square Enix krmil hezky postupně, v průběhu celého minulého roku, nyní vychází komplet na DVD. Jaké je tichošlápkovo zabíjení, když ho má člověk hezky pohromadě?

Reklama
Reklama

Kromě cvičné mise na uměle vystavěné lodi obsahuje Hitman Complete First Season 6 prostředí – Paříž (součástí Intro Packu), Sapienza, Marrakesh, Bangkok, Colorado a Hokkaido.

Dohromady je k dispozici deset misí rozdělených následovně:

  • Paříž – 2 mise
  • Sapienza – 3 mise
  • Marrakesh – 2 mise
  • Bangkok – 1 mise
  • Colorado – 1 mise
  • Hokkaido – 1 mise

Každá z těchto misí je propletená hromadou výzev „Challenges“, což jsou speciální úkoly, jimiž pronikáte do pestré nabídky možností zabíjení a infiltrace. Tyto výzvy se vážou mimo jiné i na další události, jako je nechtěné vyslechnutí rozhovoru mezi zaměstnanci, takže obvykle máte motivaci k dalším rozehráním (na některé výzvy narazíte náhodou, některé vám třeba nevyjdou kvůli jiným výzvám atd.).

Ke každé misi se dále váže nabídka „Mastery“. V závislosti na bodech, které svým plížením získáte, na pozadí každého prostředí levelujete. Při každém dalším získaném levelu se vám otevře nová situace nebo vybavení, s nímž můžete misi pokořit. Tak například v základní misi v Sapienze můžete po 3. levelu začínat jako zahradník, tedy už uvnitř dané lokace, a po 4. levelu pak využívat speciální přístroj na rozbíjení zámků atd. Pokud patříte mezi hračičky, v tomto systému se pořádně vyžijete.

V převlečení zahradníka se můžete nepozorovaně pohybovat všude po zahradách. Ale pozor! Ostatní zahradníci mohou odhalit, že mezi ně nepatříte!
V převlečení zahradníka se můžete nepozorovaně pohybovat všude po zahradách. Ale pozor! Ostatní zahradníci mohou odhalit, že mezi ně nepatříte!

Poslední, avšak docela rozsáhlou nabídkou, disponují tzv. kontrakty. Jedná se o komunitou vytvořené výzvy, zakázky na odpravení lidí ve stávajících levelech, často navíc předem stanovenými způsoby. Kontraktů jsou desítky a týkají se snad všech zajímavých osob od milenek pohlavárů, přes vedoucí kuchaře, vojáky, mafiány, letušky, šejky atd. I tyto mise se mi docela zamlouvaly, jedná se o skvělé jednohubky, které můžete sfouknout jednotlivě, pár minut po návratu ze zaměstnání. Body z kontraktů se navíc sčítají a pak si je můžete porovnávat s ostatními hráči, to pokud jste soutěživí a hledáte motivaci.

Šílený vědec. Brzy doplatí na laxnost svojí ochranky.
Šílený vědec. Brzy doplatí na laxnost svojí ochranky.

Bezva stealth hra

První sezóna nového Hitmana se mi nakonec docela líbila. Snaha tvůrců propojit jednotlivé kontrakty příběhem sice nebyla zase tak úspěšná, ale Hitmanovi to vzhledem k námětu zase tolik neškodí. Důležitější je v tomto případě obsah a ten je opravdu šťavnatý. Pokud máte rádi stealth akční hry, tohle byste si do sbírky měli pořídit.

Recenze Hitman: DVD uzavírá vydařenou první sérii

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning