Recenze Hitman: DVD uzavírá vydařenou první sérii
Článek Recenze Hitman: DVD uzavírá vydařenou první sérii

Recenze Hitman: DVD uzavírá vydařenou první sérii

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

6. 2. 2017 03:00 15

Seznam kapitol

1. Nastal čas oholit si hlavu a obléct černý oblek 2. Chladnokrevnější už to nebude 3. Najdi, zabij a zmiz 4. Velký bratr vás vidí 5. Je to fešák, ale jen někdy 6. Na co se těšit?

Po recenzi prvního dílu bylo jasné, že nájemný zabiják s čárovým kódem na temeni hlavy ještě neřekl poslední slovo. Všech sedm lokací, jimiž nás vydavatel Square Enix krmil hezky postupně, v průběhu celého minulého roku, nyní vychází komplet na DVD. Jaké je tichošlápkovo zabíjení, když ho má člověk hezky pohromadě?

Reklama
Reklama

V každé misi jde tedy obecně o to samé. Nejprve se musíte infiltrovat do některého z hlídaných objektů (milionářská vila, hotel pro VIP atd.) třeba na filmový plac nebo do zákulisí módní přehlídky či koncertu. Následně musíte vyhledat inkriminovanou postavu a odpravit ji jedním z hromady dostupných způsobů. V poslední chvíli potom přichází na řadu opuštění lokace, přičemž samozřejmě platí, že všechny tři fáze je nejlepší absolvovat nepozorovaně.

K dispozici je celkem sedm lokací – kromě prologu, kde se dostáváte do cvičícího střediska, si můžete vychutnat výlet do Francie (součástí prologu), Itálie, Maroka, Thajska, USA a Japonska. Ke každé z těchto lokací potom náleží od jednoho do tří kontraktů.

Tři samostatně stojící úkoly budete plnit v italské vesničce Sapienza. Hlavní mise je situovaná do obrovské vily ve středu vesničky. V ní postupně musíte najít a odpravit šíleného vědce, který pracuje na nebezpečném viru, a jeho chladnokrevnou zástupkyni, která je schopná pokračovat v jeho práci (plus samozřejmě zlikvidovat i vzorek viru samotný).

V převlečení za kuchaře se jednoduše vplížíte do vily šíleného vědce.
V převlečení za kuchaře se jednoduše vplížíte do vily šíleného vědce.

První z vedlejších misí vás potom zavádí na odlehlé náměstí vesničky, kde se zrovna natáčí akční film. Cílem tohoto dobrodružství je pochopitelně samotný herec v hlavní roli. Druhá z vedlejších misí vás potom zavede až na samotné písečné pobřeží, kde zrovna probíhá volební kampaň spojená s hudebním koncertem a zábavným programem. V této misi je vaším cílem politik, který se zapletl s mafií-.

Dino Bosco, jeden z vašich hlavních cílů doplatí na svojí ješitnost.
Dino Bosco, jeden z vašich hlavních cílů doplatí na svojí ješitnost.

I když je tento styl dost úsporný, mně se docela líbil. Pravda je, že v rámci každého úkolu máte k dispozici celé území (i když někdy třeba nelze otevírat některé dveře). Nic vám tedy nebrání při plnění hlavní mise ve vile navštívit třeba zmiňované náměstí. Jenže jelikož pro to člověk nemá žádný důvod a jelikož na daném místě pochopitelně chybí příslušné náležitosti jako třeba catering, nebo filmové propriety, nemáte žádný důvod se do těchto koutů vydat. Prostředí všech misí se tedy obvykle nachází v jedné lokaci, ale pokud nepatříte mezi extrémní čmuchaly, bude pro vás nové, byť vždy docela povědomé.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning