repro-hercules-xps-2-100-budeme-muset-mazat-mp3
PCTuning Článek

Repro Hercules XPS-2.100 - budeme muset mazat mp3?

Kwolek Jirka
Kwolek Jirka
13. 8. 2003 00:00 81 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Za více peněz více muziky? 2. Woofer, dálk. ovladač a poslechové testy

Recenze následující reprosestavy potvrdila to, čeho jsem se dlouho obával - velká část mého archívu mp3 je na h..ouby. Tento fakt mi levné (i když jsem je vždy kupoval za alespoň 600Kč :-) PC bedničky umně skrývaly celá léta. Safra... no nic, asi se budu muset vrátit k originálním Audio CD nebo si z nich vyrobit alespoň 64-320kb/s mp3 s variabilním datovým tokem.

Reklama
Reklama

Konečně je to tady, firmy se začínají o nás, uživatele, starat - objevují se výrobky, které nejen pěkně vypadají, navíc jsou... světe div se, snadno instalovatelné, snadno ovládatelné a... dobře pracují (zde rozuměj: dobře hrají). Tak toto mě napadlo potom, co jsem Herkulesy XPS 2.100 vybalil, zapojil (45s) a zapnul (0.2s).

Začněme však od začátku:


Co nás asi čeká? (a nemine)...

XPS 2.100

Systém XPS 2.100 je aktivní reproduktorovou stereo sestavou, která pracuje v konfiguraci 2+1. Dva satelity (levý + pravý :) podporuje v jejich snaze o zvukové potěšení svého majitele krychlový dřevěný subwoofer. Pojďme je však vytáhnout z krabice.

Ooops!

To tedy rozhodně u kvalitního LCD panelu nebo monitoru ostudu neudělá. Subwoofer dáme na zem pod stůl (je to brutální, ale opírám si o něj nohy) a na místo uprostřed panel. Tak je to správné!

Podívejme ale blíže na jednotlivé díly - začněme satelity.

Satelity

To mi něco připomíná - co jiného jak satelity dříve testované reprosestavy 5.1 Altec Lansing 5100. Tedy přesněji řečeno... satelity jsou rozdílné, velmi podobné jsou však použité "reproduktorky" - nevím jestli mám tak říkat malým "koflíkům" s tuhou membránou, vysokozdvihovým závěsem a neodymiovým magnetem.

Reproduktorky jsou identické 8 Ohm/ 3W (schází bližší označení), zapojené paralelně (výsledná impedance je 4 Ohmy).

Moc se mi líbilo provedení stojánků - jsou kovové a umožňují naklápění těla satelitů. Navíc umožňují montáž na zeď (k plazmové televizi? ;-)


Satelity jsou relativně směrové, můžete je však přesně naklopit tak,
aby zvukově "zářily" tam kam potřebujete...

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning