PCTuning Článek

ROG Strix Z370–I Gaming: skvělá minideska od Asus

z-obermaier
Z. Obermaier
10. 7. 2018 01:00 9 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Miniaturní herní deska ROG 2. Testovací sestava 3. Představení desky 4. Základní deska – layout 5. Specifikace desky a software
6. Bližší pohled na desku 7. Napájení desky (popis) 8. BIOS 9. Přetaktování CPU a RAM 10. Hodnocení

Pokud chcete malý počítač s maximálním herním výkonem, je deska formátu mini-ITX dobré řešení. Asus ROG Strix společně s Core i7 z rodiny Coffee Lake dokázala, že taktovat se na ní dá stejně jako na velké profi OC desce. Procesor pracoval na 5,1 GHz a paměti na 4,4 GHz. S takovou kombinací získáte herní dělo bez konkurence.

Reklama
Reklama

Specifikace desky a software

Deska je připravena pro všechny procesory osmé generace s paticí LGA 1151. Já jsem dnes použil Core i7–8086K, který je též už podporovaný. Osadit lze pouze dva moduly DDR4 od frekvence 2133 MHz až do 4266+ MHz. Maximální kapacita je 32 GB.

Deska umožňuje nastavit děličky pamětí dle specifikace Intelu a osazeného procesoru. Na vyšší frekvence, než je nejvyšší násobič, je nutné se dopracovat přetaktováním.

Na desce je síťová karta z kontroléru Intel I219V a Wi-Fi a BT modul. Portů SATA je také dostatek, z jižního můstku je vyvedena čtveřice portů. Deska je vybavená osmi porty USB (4× USB 2.0 + 4× USB 3.1). Najdeme také jeden USB 3.1 typ C. Dále na ní najdeme dvakrát konektor M.2 pro externí SSD disk. Zvuková výbava je standardní z čipu Realtek ALC1150.

Zadní panel desky je vybaven extrémně. Osazení je následující – zleva: USB 3.0 + 3.1 C, 4× USB 2.0, HDMI + DP, LAN + 2× USB 3.0, 2× anténní výstup, Audio konektory včetně optického SPDIF.

Software

K desce výrobce přibalil velké množství aplikací. Většinu z nich uživatelé nikdy nenainstalují, což se ani nedivím. Na druhou stranu jsou zde takové, které by nevyzkoušet byla chyba. Asus má ovládací aplikace udělané ze všech výrobců nejlépe. Ai Suite je zkrátka bomba.

Zde vidíte všechny nainstalované aplikace v jakémsi manažeru aplikací
Zde vidíte všechny nainstalované aplikace v jakémsi manažeru aplikací

Mobo Connect umožňuje používat myš a klávesnici na vašem mobilním zařízení a naopak umí streamovat hudbu z mobilu do počítače.

Nejdůležitější je nástroj TPU na taktování. Zde je vidět možnost změny násobiče procesoru a základní volby BCLK a napětí nahoře. V dolní části je aktuální frekvence a vytížení ja)der CPU.

Nastavení napájecí kaskády je v menu Dual Intelligent Processor
Nastavení napájecí kaskády je v menu Dual Intelligent Processor

Na tomto screenu jsou vidět všechny aplikace, které se skrývají v aplikaci Asus Ai Suite. Vidíme osm aplikací, některé jsou zajímavé a použitelné.

Poslední obrázek ukazuje TurboApp – profily pro rychlé spuštění vybraných aplikací stiskem kombinace kláves.

Ovládání osvětlení desky
Ovládání osvětlení desky

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning