RTX 3060: Mining Hashrate a Resizable BAR na Intel X299
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek RTX 3060: Mining Hashrate a Resizable BAR na Intel X299

RTX 3060: Mining Hashrate a Resizable BAR na Intel X299 | Kapitola 4

Z. Obermaier

Z. Obermaier

8. 3. 2021 03:00 16

Seznam kapitol

1. Resizable BAR pro všechny! 2. Co je Resizable BAR 3. Asus RTX 3060 TUF OC 4. Nastavení systému a podpora her
5. Testovací systémy a specifikace 6. Měření herního výkonu 7. Těžíme kryptoměny na RTX 3060! 8. Hodnocení a závěr

Když AMD uvedlo technologii Smart Access Memory exkluzivně pro svou platformu a grafiky, oznámil Intel a Nvidia, že na svých systémech umožní totéž. První grafika, která reBAR podporuje je RTX 3060. A my ji vyzkoušíme na starším Intelu X299. Funguje to!

Reklama

Nastavení systému a podpora her

Aby vám Resizable BAR na Intelu a GeForce fungoval, je nutné několik předpokladů. První předpoklad je podpora v GPU, což RTX 3060 splňuje. Další je podpora v BIOSu, což naše testovací deska má. Sice v Beta fázi, ale funkční. Poslední díl skládačky je ovladač od GeForce 461.64 a vyšší. To také máme splněno.

RTX 3060: Mining Hashrate a Resizable BAR na Intel X299
i Zdroj: PCTuning.cz

Jak už jsem řekl v úvodu, Nvidia plánuje uvést vBIOS pro své vlastní grafiky FE do konce tohoto měsíce. Dočkat by se snad měli majitelé RTX 3070, 3080 a 3090. Jaký rozsah karet ale nakonec bude k dispozici uvidíme. V té době také očekávám, že vBIOS nabídnou i výrobci karet. Přinejmenším Asus, MSI a EVGA zcela jistě updatované vBIOSy nabídnou. Pro případ, že budete chtít tuto funkci provozovat na Intelu, potřebujete také BIOS vaší desky. Na platformě AMD by mělo fungovat vše již nyní.

RTX 3060: Mining Hashrate a Resizable BAR na Intel X299
i Zdroj: PCTuning.cz

Také už jsem zmínil, že minimálně Asus chystá update BIOSů i starších základních desek. Minimálně se chystá podpora pro některé desky se Z390 a velkou část desek se Z490. Asus také nezapomněl na majitele X299 jako stále highendové platformy Intelu. Několik modelů X299 desek se na update BIOSu těšit může.

V prvních ovladačích s podporou resizable BAR je také omezený počet herních titulů, které tuto funkci na GeForce podporují. Zatím je jich jen osm, to ale neznamená, že nezkusím i nějaké další. Nevím zdali je tento seznam, výpis ozkoušených her, kde má rBAR nějaký vliv nebo je to seznam her s podporou, kde může nějaký nárůst výkonu být. Podpora vyššího počtu her by měla přijít s připravovanými ovladači, jakmile budou hotové, určitě se to dozvíme.

RTX 3060: Mining Hashrate a Resizable BAR na Intel X299
i Zdroj: PCTuning.cz

POZOR! Podle mnohých zdrojů, AMD potichu u některých her podporu SAM u posledních ovladačů vypnulo. Dopad na výkon byl zřejmě negativní, bylo tedy lepší u těchto titulů tuto funkci raději deaktivovat. Je tedy zřejmé, že tato technologie někde výkon přidává ale může tomu být i naopak. Ladění ovladačů a validace jsou tedy zřejmě náročné.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama