Samsung Galaxy Note 8.0 – tablet co telefonuje i kreslí
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek Samsung Galaxy Note 8.0 – tablet co telefonuje i kreslí

Samsung Galaxy Note 8.0 – tablet co telefonuje i kreslí | Kapitola 4

Marek Vacovský

Marek Vacovský

22. 8. 2013 14:30 7

Seznam kapitol

1. Představení a obsah balení 2. Konstrukce a vzhled 3. Systém, výkon a výdrž 4. Závěr a hodnocení

Galaxy Note 8.0 je jeden z posledních počinů jihokorejské společnosti Samsung na trhu s mobilními zařízeními. Záměrně nepíšeme, že je to tablet, nabízí totiž i funkce smartphonů. Do jisté míry navazuje na „tabletofon“ Galaxy Note II a stejně jako on přichází i se speciálním stylusem S-Pen a plejádou speciálně uzpůsobených aplikací.

Reklama

Samsung Galaxy Note 8.0 je bez debat velmi zajímavým přístrojem, který kromě velmi užitečného stylusu S-Pen přináší i skvělý výkon, kompaktní rozměry a v neposlední řadě i telefonní funkce. Ale jako každé zařízení, i on má své slabší místa. Těmi jsou například absence miniHDMI portu a NFC technologie, která si v poslední době získává stále větší pozornost. Ocenili bysme i výměnu microSIM slotu, za klasickou SIM. Do 8palcového těla by se snad vtěsnala, ovšem je třeba myslet na to, že Samsung své vlajkové modely "nově" osazuje právě microSIM sloty.

Samsung Galaxy Note 8.0 – tablet co telefonuje i kreslí
i Zdroj: PCTuning.cz

I přes převahu výhod lze jen těžkou usuzovat, zda se Samsungu podaří s tabletem Galaxy Note 8.0 výrazněji uspět. Asi tím největším negativem je v současné době totiž jeho cena. Ano, špičkové smartphony na úrovni Notu 8.0 sice stojí stejně, někdy i více, ale jako přerostlý smartphone si pravděpodobně moc kamarádů nenajde. Co se týká konkurence, té mnoho není. 8palcových tabletů s velmi dobrými parametry je prozatím pomálu. Nabízí se například Apple iPad mini, který ovšem neumí volat či Android řešení v podobě Acer Iconia Tabu A1 – to je však spíše low-cost tablet. Ve finále je tak největší konkurenci Asus FonePad s telefonními funkcemi a jednojádrem od Intelu.

Samsung Galaxy Note 8.0 – tablet co telefonuje i kreslí
i Zdroj: PCTuning.cz

Samsung Galaxy Note 8.0 je skvělý tablet, který vás po chvíli hraní zajisté uchvátí, ovšem pokud jej nehodláte využívat jako telefon, můžete ušetřit a zakoupit WiFi verzi, která se v tuzemsku pohybuje okolo 10 000 Kč. V případě, že nevyužijete ani S-Pen můžete ušetřit další dva tisíce a koupit Galaxy Tab 3 8.0, který nabízí stejný design, ale je ochuzen o S-Pen a disponuje o něco méně výkonným hardwarem.

Samsung Galaxy Note 8.0 – tablet co telefonuje i kreslí
i Zdroj: PCTuning.cz

Graf ceny produktu Samsung Galaxy Note GT-N5100ZWAXEZ poskytuje server Heureka.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama