Skyrim Special Edition: hrateln-o-metr na maximum
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Skyrim Special Edition: hrateln-o-metr na maximum

Skyrim Special Edition: hrateln-o-metr na maximum | Kapitola 7

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

23. 8. 2017 03:00 28

Seznam kapitol

1. Zrození hrdiny 2. Základ pro každého 3. Boj a čáry 4. A teď trochu života
5. Hratelnost nebo gameplay? 6. Šatník a zbrojnice 7. Mody na to či ono

Jak všichni dobře víme, skvělá grafika nedělá skvělou hru. Vyždímat ze Skyrimu parádní vzhled není tak těžké, ale co herní stránka? I ta zasluhuje řádné opracování, aby se udatný dobrodruh mohl kochat nejen krajinou, ale i bavit hrou samotnou. Další várka modů a úprav čeká , tentokrát zaměřená na vylepšení hratelnosti.

Reklama

Mody na to či ono

Na závěr vypíšu několik modů na všechno možné. To hlavní už bylo řečeno, ale pořád zůstává množství neduživých a nedomyšlených vlastností, jimiž Skyrim oplývá. Rozhodně se neomezujete jen na tento výběr, vlastní iniciativa je nutná a určitě přijdete na další desítky úprav, které zlepší hratelnost a tím váš požitek.

Během masakrování lidských nepřátel jste si možná všimli, že se po smrtelné ráně vždycky tak nějak divně zatočí. Patrně to má působit dramaticky, ale vypadá to na záchvat padoucnice. No Spinning Death Animation tuto animaci odstraní a pokosený nebožák se regulérně svalí.

Podivný smrtelný tanec.
i Zdroj: PCTuning.cz
Podivný smrtelný tanec.

Move it Dammit oodstrkuje neodbytné NPC, když vám stojí v cestě a ne a ne se uhnout. Buď je tedy rovnou zabijeme, což je nejjednodušší, nebo holt zkusíme tento minimod.

Spells Emit Light udělá z vašich nenechavých pracek různobarevné lucerny. Každé navolené kouzlo nyní osvětluje okolí svým specifickým svitem, blesky modře, oheň oranžově a podobně. Dá se použít i jako náhrada louče.

Tma jak v pr..
i Zdroj: PCTuning.cz
Tma jak v pr..

Stačí vytáhnout ruce z kapes a hle, budiž světlo.
i Zdroj: PCTuning.cz
Stačí vytáhnout ruce z kapes a hle, budiž světlo.

Po dokončení hry vám zůstanou k zábavě pouze nějaké generické questy, například loupeže pro Cech zlodějů nebo vraždy pro Temné bratrstvo. The Notice Board SE instaluje před městské a vesnické putyky cedule, kde najdete nové úkoly. Nabídka práce je docela pestrá, od shánění různých předmětů, přes poslíčkování až po nějaké ty méně legální skopičiny. Je to vítané zpestření a máte pocit, že je pořád co dělat.

Nabídka práce. Bakšiš chtějí vydělat i ostatní.
i Zdroj: PCTuning.cz
Nabídka práce. Bakšiš chtějí vydělat i ostatní.

Pokud se vám nelíbí originální HUD, Smaller HUD with Dot Aim jej zmenší a místo kříže uprostřed bude jen tečka. Je to jeden z posledních krůčků k tomu, aby vás nic nerušilo a nebilo do očí. Můžete se tak do výpravy za draky ještě více ponořit.

Kolikrát se vám stalo, že vám zmizel dopravní prostředek, čili kůň? Ty čtyřnohé potvory se velice rády zaběhnou, ztratí, nebo utečou před nebezpečím. Na cestě vás přepadne drak, troll, bandita. Dáte mu za vyučenou, seberete kořist, chcete nasednout na koně... a ten je fuč. Horse Whistle SE přivolá toho pakoně zpět. Ušetříte tisíce Septimů za neustálé kupování dalších zbabělých koní.

Skyrim je doslova napěchován stovkami knih, které lze sbírat, číst, prodávat, nebo si je vystavit ve své rezidenci. Případně je tmáři budou z nudy házet po dracích. Nicméně, v tom obrovském množství velice snadno ztratíte přehled, co už bylo přečteno a co ne. Unread Book Glows SSE je elegantní řešení čtenářského problému. Knihy, které ještě nemáte přelouskané, září namodralým svitem, případně jsou jen lehce iluminované do fialova. Do knihoven už tak budete sahat po nepřečtených svazcích naprosto neomylně.

Nepřečtené tiskoviny o sobě dávají vědět ve třech variantách.
i Zdroj: PCTuning.cz
Nepřečtené tiskoviny o sobě dávají vědět ve třech variantách.

Dost už bylo hadrových panáků. Realistic Ragdoll and Force mění síly, které působí na postavy a okolí. NPC už nelétají nesmyslně vzduchem (kromě řevu Neutuchající síla) a bobařské závody mrtvol z kopců byly taktéž zrušeny. Jednoduše řečeno, fyzika byla upravena směrem k realismu.

Skyrim Special Edition: hrateln-o-metr na maximum
i Zdroj: PCTuning.cz

Alchymisté a sběrači kořínků, hub a jiných poživatin mohou využít Alchemist Compendium. Kvalitní herbář, abyste se naučili vlastnosti sbíraných pochutin i bez nutnosti je sežrat a přivodit si tím střevní mordor.

Alchymistův rádce a průvodce.
i Zdroj: PCTuning.cz
Alchymistův rádce a průvodce.

A jsme na konci. Jak vidíte, upravit a namodovat se dá cokoli. Chce to jen dostatečnou vůli a roční dovolenou na čtení instrukcí, instalování a zkoušení. Tento výběr znovu berte jen jako inspiraci a rozhodně se nebojte experimentovat při zkoušení dalších alternativ a možností. Jen je potřeba určitá opatrnost, abyste hru nezbourali do základů. Grafická vylepšení jsou k tomu téměř imunní, ty můžete napchat do hry kdykoli a pak je beztrestně zase smazat, ale herní mechanika je citlivá a plno modů obsahuje všelijaké skripty, berličky a někdy i všemožné prasárny. Třeba modifikace Open Cities, která učiní města normálně průchozí, bez nahrávání, je přesně taková. Engine ani hra na to nebyly stavěny a velice snadno zjistíte, že questy se nespustí, postavy chybí a další radosti. Vždycky si přečtěte, co který mod dělá, zda není s jiným v konfliktu nebo jestli uživatelé nehlásili nějaké chyby.

V komentářích se případně podělte o další užitečné úpravy, které jsem opomněl (což je dost pravděpodobné). A mimochodem, Impérium nebo Bouřné hávy?

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama