PCTuning Článek

State of Decay – zombie smažba v otevřeném světě

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
13. 11. 2013 14:00 18 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod, žánrové zařazení 2. Příběh 3. Strategické možnosti 4. Technické zpracování, závěr

State of Decay není jen další střílečkou, kde běžíte koridorem a střílíte po škaredých pixelech. Přináší otevřený herní svět, ve kterém se scénář mění podle nastalých situací. Jediným úkolem je PŘEŽÍT. Není to zas tak jednoduché, život máte jenom jeden a loadnout si můžete akorát tak začátek. Škoda jen těch bugů...

Reklama
Reklama

V několika posledních letech se oživlí mrtví stali velice populární. Vedle spousty filmů s tímto tématem pracuje i leckterá hra. Za poslední roky jich bylo mraky, jen si vzpomeňte na adventuru The Walking Dead, na akční hru The Walking Dead: Survivals Instinct, nebo na poměrně nové RPG How to Survive. Když si to tak v hlavě promítnete, jednoduše propadnete dojmu, že toto téma je už kompletně vytěžené a že vás vývojáři nemají čím překvapit.

Se stejnou pravidelností (ale delšími cykly) naštěstí přicházejí také tituly, které vám všechny tyto pocity vytrhnou z mysli s takovou samozřejmostí, jako vám horda zombie vytrhne z břicha vaše vnitřnosti. Přesně takovým titulem je i dnes recenzovaný State of Decay.

State of Decay se před několika měsíci vplížil přes službu Xbox Live na platformu Xbox 360, kde doslova přes noc strhl malé davové šílenství, díky čemuž se z něj nyní mohou těšit i majitelé PC. A o co že to vlastně jde?

Tuto hru je velice těžké zaškatulkovat. Ve své podstatě se jedná o 3rd person akční adventuru, v níž hráči na zombie zaplaveném fiktivním americkém ostrově bojují o přežití, k čemuž se přidávají i silné RPG a strategické prvky. A aby toho nebylo málo, autoři hry z vývojářského studia Undead Labs do tohoto smrtícího koktejlu přimíchali i další zajímavé možnosti.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning