stavime-htpc-dil-1-rozjimani-nad-hardwarem
PCTuning Článek

Stavíme HTPC, díl 1. - rozjímaní nad hardwarem

Kwolek Jirka
Kwolek Jirka
29. 8. 2007 01:00 55 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Postavte si HTPC, je to snadné 2. Volba procesoru (a platformy) 3. Volba základní desky a grafiky 4. Připojení HTPC k TV 5. Multimedia - TV a satelitní tunery 6. Ovládání HTPC

Když si koupíte novou plochou televizi, první věci o které začnete uvažovat, poté co opadne první nadšení z nákupu, bude snaha zaměstnat všechny pixely vašeho nového "HD" panelu. Nebude to snadné: Blu-ray stojí dnes tolik co vaše nová televize, konzole zase nerozumí vašemu multimediálnímu archivu. Počkat, vždyť plazma nebo LCD je něco jako zvětšený displej Vašeho počítače... tak proč TV nepřipojit přímo na počítač, který bude vypadat jako domácí elektronika? Taky vás to napadlo? Bravo, právě jste vymysleli HTPC (Home Theater PC).

Reklama
Reklama

Původně jsem si myslel, že ideálním doplňkem k ploché TV by mohl být Playststion 3 (PS3). Ten má HD zvládá a plně také nahrazuje stolní přehrávač Blu-ray, design je také vynikající. Bohužel, kvůli zabezpečení proti kopírování je PS3 zcela záměrně omezený ve svých schopnostech - a to jak hardwarově (zde omezuje zejména malá velikost disku), tak softwarově (kompatibilita s formáty souborů). Po několika dnech laborování přijdete na to, že nejlepším řešením by bylo postavit (nebo koupit) speciální "obývákové" PC čili HTPC. Jen tady budete mít záruku, že můžete používat svůj oblíbený prohlížeč, kodeky a přehrávač medii, přičemž pro tento stroj update programů, stejně jako instalace 500GB disku, nebude žádným problémem.

Recept na dobré HTPC

Nemusí pršet, stačí když kape (Cooler Master Cavalier - stříbrné provedení)....
Nemusí pršet, stačí když kape (Cooler Master Cavalier - stříbrné provedení)....


Dnes už není HTPC taková věda jako v minulosti, stačí sáhnout po správném hardware...

Pokud chcete v domácích podmínkách postavit HTPC, budete muset jen pohládat některé klíčové aspekty, které multimediální počítač musí splňovat. Zde je vyjmenuji v pořadí od nejdůležitějšího:

  1. výkon systému

  2. propojení a multimediální funkce

  3. ovládání

  4. nízká hlučnost

  5. vzhled

V dalších kapitolách se podíváme na každý okruh podrobněji a stručně prozkoumáme současné hardwarové možnosti (procesory, paměti a grafické karty). Nultá část seriálu vám pomůže si udělat vlastní seznam preferencí a sympatii, který se po následujících dílech (možná) začne proměňovat na reálné HTPC...

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning