SteelSeries Apex 3 a Apex 5: membrána versus hybrid
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek SteelSeries Apex 3 a Apex 5: membrána versus hybrid

SteelSeries Apex 3 a Apex 5: membrána versus hybrid

Jan Preclík

Jan Preclík

22. 4. 2020 03:00 1

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Unboxing Apex 3 3. Unboxing Apex 5 4. Parametry obou klávesnic
5. Praktický test 6. Podsvícení a multimediální funkce 7. Software - SteelSeries Engine 8. Závěr

Oblíbený výrobce herních periferií přináší po dražších modelech mechanických herních klávesnic i levnější membránové. Oba dnes recenzované modely uspokojí jak milovníky hlasitého klikání mechanických spínačů, tak i uživatele preferující tichosti membránovek. I přes spoustu společných prvků má každý model jiné přednosti.

Reklama
V posledním kvartálu loňského roku dorazily na pulty českých obchodů první klávesnice řady Apex. Šlo o nejdražší modely s označením 7, které jsou plně mechanické. Od ledna tohoto roku jsou k mání i levnější modely 3 a 5.

Ve svém principu jsou oba dva modely membránové, i když v popisu dražšího modelu Apex 5 se dočteme, že jde o hybridní mechanickou klávesnici. Všechny modely klávesnic řady Apex mají mnoho společného. Mají na oko totožné hliníkové šasi, mají i stejné "bonusové" ovládací prvky navíc ve formě kolečka a tlačítka v pravém horním rohu. Všechny jsou dodávány s pogumovanou opěrkou zápěstí. Přitom každý model je ve své podstatě trochu jiný.

SteelSeries Apex 3 je luxusní membránovou klávesnicí zejména pro odpůrce hlasitých herních mechanických variant. Na pultech obchdoů je k sehnání za dva tisíce korun.

SteelSeries Apex 3 a Apex 5: membrána versus hybrid
i Zdroj: PCTuning.cz

Vyšší model Apex 5 je naopak díky svému membránovému nitru levnější variantou pro ty, kteří touží po kvalitní mechanické klávesnici, ale nechtějí se finančně zruinovat, obzvláště v těch krušných časech, jaké již pár týdnů zažíváme. Ze skladů IT obchodů si ji odnesete výměnou za 3300 korun.

SteelSeries Apex 3 a Apex 5: membrána versus hybrid
i Zdroj: PCTuning.cz

Modely Apex 7 a Pro jsou plně mechanické klávesnice, které nabízí plný komfort mechanických spínačů. Při jejich koupi už ale peněženka krvácí. Za levnější mechaniku zaplatíte bez stovky čtyří tisíce, Pro model, který je narozdíl od „sedmičky“ osazen nastavitelnými mechanickými spínači, vám za cenu bezmála šesti tisíc korun slušně zruinuje měsíční karanténní rozpočet.

O nich ale v dnešním článku nebude řeč. Pojďme se rovnou podívat na ty dvě cenově dostupnější fešandy. Článek o výhodách a nevýchodách mechanických klávesnic pro tentokrát přeskočím. Jednak ani jedna z klávesnic není čistě mechanická a jednak je zbytečné, abych se opakoval. Pokud se chcete dozvědět víc, omrkněte tuhle recenzi dvou Yenkee mechanických budget klávesnic.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama