SteelSeries Apex 3 a Apex 5: membrána versus hybrid
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek SteelSeries Apex 3 a Apex 5: membrána versus hybrid

SteelSeries Apex 3 a Apex 5: membrána versus hybrid | Kapitola 8

Jan Preclík

Jan Preclík

22. 4. 2020 03:00 1

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Unboxing Apex 3 3. Unboxing Apex 5 4. Parametry obou klávesnic
5. Praktický test 6. Podsvícení a multimediální funkce 7. Software - SteelSeries Engine 8. Závěr

Oblíbený výrobce herních periferií přináší po dražších modelech mechanických herních klávesnic i levnější membránové. Oba dnes recenzované modely uspokojí jak milovníky hlasitého klikání mechanických spínačů, tak i uživatele preferující tichosti membránovek. I přes spoustu společných prvků má každý model jiné přednosti.

Reklama
Řada Apex se nám tedy letos v lednu rozrostla o dva nové, v porovnání s již existujícími, cenově dostupnější modely. Apex 3 je, pravda, velmi tichá, ale pořád membránová klávesnice s poměrně vysokou cenou 2000 korun, za kterou není problém sehnat low budget klávesnice s mechanickými spínači a plným LED podsvícením. Ať na to koukám ze všech stran, prostě nejsem ta ideální cílová skupina, která by raději nesáhla po stejně drahé mechanické klávesnici.

Na druhou stranu se dokážu vžít do role lidí, kteří by se rozhodli právě pro ni. Pokud by mi manželka kvůli cvakající mechanice mávala před obličejem rozvodovými papíry nebo kdybych chtěl do kanceláře pěknou designovou a navíc tišší klávesnici, abych kolegy nevytáčel neustálým cvakáním, pak bych po ní sáhnul. Mezi membránami je to rozumná volba. Navíc příjemná opěrka zápěstí , a zejména naprosto úžasně vymyšlené podsvětlení kláves, které na první pohled působí dojmem levitace kláves, to jsou super featurky, které běžně ani herní membrány nemají.

SteelSeries Apex 3 a Apex 5: membrána versus hybrid
i Zdroj: PCTuning.cz

Dokážu si představit, že bych utratil nemalé peníze, konkrétně 3300 Kč, za membránovou klávesnici s hybridními mechanickými klávesami s označením Apex 5. Klávesnice opravdu navozuje pocitu mechanické klávesnice velmi věrně. Dokonce by se dalo říct, že mi větší odpor kláves sedí o něco víc, než u klasických mechanik, které mi prošly rukama. Jen je veliká škoda, že potenciál OLED displeje byl zabit absencí pořádného obsahu, tudíž velmi malým využitím.

SteelSeries Apex 3 a Apex 5: membrána versus hybrid
i Zdroj: PCTuning.cz

Obě  klávesnice jsou, vyjma USB kabelu, kvalitně dílensky zpracované. Ať už je řeč o hliníkovém těle, kvalitních klávesách z tvrdého plastu nebo impozantním podsvícení. Pravda, v testech oba kousky měly problém projít testem stisku více kláves současně v aplikaci Aqua´s key test. Nutno ale dodat, že během třítýdenního testování obou kusů jsem nezaznamenal se stiskem více kláves najednou žádný problém.

Za poskytnutí obou kousků k testu moc děkujeme společnosti SteelSeries.
SteelSeries Apex 3 a Apex 5: membrána versus hybrid
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama