Steelseries Arctis 1 – ideální headset na hraní i na cesty
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Steelseries Arctis 1 – ideální headset na hraní i na cesty

Steelseries Arctis 1 – ideální headset na hraní i na cesty | Kapitola 4

Jan Preclík

Jan Preclík

13. 8. 2019 03:00 4

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Unboxing a parametry 3. Konstrukce a ovládání 4. Praktické využití 5. Závěr

Proslulý výrobce přichází na trh s novinkou - levným herním headsetem s neodymovými měniči z mnohonásobně dražších modelů. Rozehrává tak s ostatními výrobci bitvu na poli levných herních sluchátek pro skromnější hráče. Zaskórují SteelSeries s tímto odvážným pokusem? Stojí Arctis 1 doopravdy za vaši pozornost? 

Reklama

Ergonomie

Headset mne velmi překvapil už při prvním nasazením na hlavu. Nemá bůhvíjaký přítlak a přitom na hlavě sedí dobře, což je z hlediska ergonomie nedocenitelné. Být menší, neměl bych problém se sluchátky i usnout. V pevné konstrukci se sluchátka pohybují o zhruba patnáct stupňů a dokonale se tak přizpůsobí tvaru hlavy.

Tkanina AirWeave, z níž jsou vyrobeny náušníky, je taky perfektní řešení pro headset, se kterým plánujete pařit na LAN párty od soumraku až do úsvitu (a ještě dál). Uši se absolutně vůbec nepotí a nezahřívají. Náušníky jsou poměrně prostorné a pohodlně vám obklopí celé uši.

Hlavový most je udělaný jak pro lidi s průměrným IQ, tak pro borce s obrovskou mozkovnou. Tak například já jsem vůbec nemusel použít slidery, headset mi padl jak ulitý. Tak chytrého člověka, který by slidery musel vysunout do maximální pozice, jsem snad ještě nepotkal.

Steelseries Arctis 1 – ideální headset na hraní i na cesty
i Zdroj: PCTuning.cz

Mikrofon jsem si taky během okamžiku nastavil, aby odpovídal obrázku v návodu – přímo proti levému koutku mých úst. Díky svému provedení a použitému materiálu jej není problém ohnout do požadované pozice a perfektně drží svůj tvar. Nastaveno jsem měl během chvilky. Co se týká ergonomie celkově, nelze sluchátkům nic vytknout.

První připojení k PC

Trochu jiné pocity jsem zažíval, když jsem chtěl začít headset používat s PC. První věc, které jsem si všiml, byla slabší hlasitost. Jakmile jsem se připojil do Teamspeakového kanálu, byl jsem během prvních pár sekund k mému překvapení poslán do těch nejtemnějších míst. Místo mého sladkého hlasu mikrofon vydával jen hlasité nepříjemné rušení.

To byl přesně ten moment, kdy mě okolnosti donutily nainstalovat oficiální driver integrované zvukové karty Realtek HD Audio. Po instalaci ovladačů a doprovodné aplikaci už mikrofon fungoval dle předpokladů. Po opětovném připojení sluchátek mne software zvukové karty upozornil na impedanci nižší než 51 ohmů. Ve chvíli, kdy jsem v softwaru zapnul Extrémní úroveň zesílení, jsem si konečně užíval slušnou hlasitost.

Steelseries Arctis 1 – ideální headset na hraní i na cesty
i Zdroj: PCTuning.cz

Jak se s nimi hraje

Během hraní byla absolutní nutnost pohrát si s hlasitostí mikrofonu. Při nastavení na 100 % mikrofon sice slabě, ale přece přenášel i zvuky z okolí. Co bylo ale horší, ostatním se přenášel i zvuk ze hry, který mi zněl do sluchátek. Úprava hlasitosti mikrofonu na 80 % tento jev výrazně zlepšila. Kvalita mikrofonu je bohužel vzhledem k ceně slabší a je nutné si pohrát s jeho nastavením.

Ovšem sluchátka, to je jiná písnička. Zvukový výstup je celkově perfektně vyvážený. Nečekejte, že vám efekty výbuchů a dunění utrhnou hlavu, rozpískají sluchové buňky nebo nedejbože ohluchnete. Basy jsou sice slabší, rozhodně ale mají hloubku a nejsou ploché. Pro hraní absolutně ideální. Sluchátka navíc perfektně zvýrazňují hlasy. Během hraní je komunikace perfektně srozumitelná, i když jste zrovna v centru dění a kolem hlavy vám sviští desítky projektilů. Nechybí ani podpora Windows Sonic režimu pro simulaci prostorového zvuku s poměrně slušným vykreslením prostoru.

Nedávno jsem recenzoval headset XPG Emix H20 od firmy Adata, který při poslechu hudby a sledování filmů propadl. V tomto případě opět platí, že sluchátka výrazně nebasují. Hloubky jsou ale v perfektní rovnováze s výškami, obojí krásně prokreslené. Pokud tedy vyloženě netoužíte po vyloženě dunivých hiphopových beatech, dosyta si s těmito sluchátky vychutnáte jakoukoli hudbu. A sledování oblíbených filmů nebo seriálů? Naprosto bez problémů. Zvukové efekty si s těmito sluchátky vychutnáte při jakémkoli použití.

Steelseries Arctis 1 – ideální headset na hraní i na cesty
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama