Steelseries Arctis 1 – ideální headset na hraní i na cesty
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Steelseries Arctis 1 – ideální headset na hraní i na cesty

Steelseries Arctis 1 – ideální headset na hraní i na cesty | Kapitola 5

Jan Preclík

Jan Preclík

13. 8. 2019 03:00 4

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Unboxing a parametry 3. Konstrukce a ovládání 4. Praktické využití 5. Závěr

Proslulý výrobce přichází na trh s novinkou - levným herním headsetem s neodymovými měniči z mnohonásobně dražších modelů. Rozehrává tak s ostatními výrobci bitvu na poli levných herních sluchátek pro skromnější hráče. Zaskórují SteelSeries s tímto odvážným pokusem? Stojí Arctis 1 doopravdy za vaši pozornost? 

Reklama

SteelSeries Arctis 1 rozhodně nejsou špatnou volbou pro standardní počítačové hráče, kteří si chtějí užít perfektně vyvážený zvuk a jsou zvyklí nosit headset od rána do večera. Díky perfektní ergonomii nezpůsobují bolest v okolí uší, která se často dostavuje u modelů s větším přítlakem. Polstrování z prodyšné tkaniny, které umožní pokožce i uším dýchat, je také ideální pro dlouhodobé nošení. Navíc díky hmotnosti pouhých 260 gramů sluchátka na hlavě vůbec nepřekážejí. Jako byste žádná neměli.

Jejich výhodou je i univerzálnost. Stačí jednoduše odpojit mikrofon, sluchátka odpojit od redukce a následně je připojit k telefonu či mp3 přehrávači a vyrazit na cestu do školy či práce. S připojeným mikrofonem je lze použít také jako handsfree. Kromě toho jsou kompatibilní se všemi současnými konzolemi PS4 / Xbox One / Nintendo Switch. Prostě jeden headset pro tisíc a jedno použití.

Steelseries Arctis 1 – ideální headset na hraní i na cesty
i Zdroj: PCTuning.cz

Ale abych nepěl jen oslavné ódy, dovolím si na závěr i trochu kritiky. Kvůli menšímu přítlaku jsou sluchátka o něco tišší, než bych si představoval. Ti z vás, kteří poslouchají hudbu hlasitou tak akorát, budou se sluchátky spokojeni. Já osobně bych uvítal nějakých těch pár decibelů navíc. Dalším, mnou neodpustitelným nedostatkem, je kabel pevně zasazený do sluchátek. Když už obsahují jack na připojení samostatného mikrofonu, mohl výrobce přidat i druhý na připojení sluchátek. Výrazně by tak ku prospěchu zákazníků prodloužil jejich životnost. 

Sečteno a podtrženo, headset Arctis 1 nabízí perfektně vyvážený zvuk prémiových sluchátek za cenu nižší střední třídy s pohodlným ergonomickým zpracováním a elegantním designem, za který se nebudete stydět jak v PC herně, tak ani na ulici.

SteelSeries Arctis 1
KLADY
Steelseries Arctis 1 – ideální headset na hraní i na cesty
i Zdroj: PCTuning.cz
Steelseries Arctis 1 – ideální headset na hraní i na cesty
i Zdroj: PCTuning.cz
ZÁPORY
Perfektní ergonomie Kvality Mikrofonu příliš neoslnily
Odpojitelný mikrofon Kabel zabudovaný do konstrukce
Polstrování z prodyšné Airweave tkaniny Nižší hlasitost kvůli slabšímu přítlaku
★★★★★★★★★★
Orientační cena včetně DPH: 1499 Kč

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama