Taktujeme Skylake s ASUS ROG MAXIMUS VIII IMPACT
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Taktujeme Skylake s ASUS ROG MAXIMUS VIII IMPACT

Taktujeme Skylake s ASUS ROG MAXIMUS VIII IMPACT | Kapitola 5

Michal Mikle

Michal Mikle

23. 8. 2016 03:00 30

Seznam kapitol

1. Představení a specifikace 2. Podrobnější pohled na desku 3. BIOS 4. Taktování 5. Závěr

Republic of Gamers vrací uder! Již po osmé, v řadě MAXIMUS, v mrňavém provedení mini-ITX. Inženýři z ASUSu jsou známí tím, že dokážou zahrát i s malými kašpárky velké divadlo. A několik světových rekordů v extreme overclockingu to jen potvrzuje. Co zvládne základní deska IMPACT o velikosti větší dlaně?

Reklama

Závěr

ASUS ROG MAXIMUS VIII IMPACT je super volbou, ať už stavíte malé herní nabušené PC nebo vás zajímá competetive overclocking sám o sobě. Deska nabízí široké a hlavně kvalitní a spolehlivé možnosti, ať už máte v plánu to, nebo to, anebo oboje.

Díky dvouslotovému provedení ve formátu mini-ITX je zde velmi vysoký potenciál v taktování DDR4, a celkové možnosti taktování jsou rozsáhlé a vím, že Impact uspokojí i ty nejnáročnější overclockery, kteří lámou jeden světový rekord za druhým. Napájení je dostatečně nadimenzované, resp. předimenzované, o čemž mě přesvědčila i teplota napájecí kaskády na dotek, kterou jsem provozoval v době testování bez pasivního chlazení.

Při troubleshootingu ve smyslu POSTování se mi líbila jednoduchost v tom, že mi vždy stačilo desku vypnout a zapnout, abych se dostal do BIOSu a mohl upravit nastavení. U jiných desek je např. potřeba vypínat zdroj, vysát zbytkové množství napětí, nebo odpojovat 24pin. Co bych osobně udělal jinak, je volba umístění POST displeje, který se nachází na zadní části desky, což činí jeho používání celkem nepraktickým, stejně tak tlačítka power a reset.

Osobně mi celkem chybí možnost ROG_EXT konektoru pro připojení OC PANELu, který používám pro měření teploty komínu a pro spouštění SLOW_MODE. Ocenil bych lépe zkonstruované měřící body pro účely použití voltmetru formou malých 2pinových konektorů s vývodem pro uchycení přímo měřicího hrotu. Naopak oceňuji pomůcku pro montáž CPU do patice, výborná věc!

Impact 8. generace pro Skylake nabízí špičkovou konektivitu nejvyšších standardů, kde k dokonalosti chybí snad jen m.2 slot. Z objektivního pohledu je nutné si uvědomit, že jde o mini-ITX formát a vybavit tak malou desku všemi možnými funkcemi je prostě umění a zde ASUS rozhodně nezklamal.

Taktujeme Skylake s ASUS ROG MAXIMUS VIII IMPACT
i Zdroj: PCTuning.cz

Graf ceny produktu Asus MAXIMUS VIII IMPACT poskytuje server Heureka.cz

ASUS Z170 ROG MAXIMUS VIII IMPACT je výjimečný produkt, který nabízí i přes kompaktní provedení mini-ITX možnost až extrémního taktování, při kterém dosahuje skvělých výsledků. Proto této desce udělujeme zlatou hvězdu.

Taktujeme Skylake s ASUS ROG MAXIMUS VIII IMPACT
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama