Test pěti cenově dostupných vertikálních myší
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Test pěti cenově dostupných vertikálních myší

Test pěti cenově dostupných vertikálních myší | Kapitola 4

Ivana Preclíková

Ivana Preclíková

9. 8. 2018 03:00 41

Seznam kapitol

1. Úvod 2. 3M EM500GPS 3. C-TECH VEM-07 4. C-TECH VEM-08
5. Connect IT CMO-2500-BK 6. Tracer Flipper RF Nano USB 7. Závěrečné shrnutí

Hardwaroví výrobci se pustili do boje s bolestmi zápěstí způsobenými nadměrným užíváním klasických počítačových myší, které nejsou k lidské ruce při dlouhodobém používání příliš šetrné. Výsledkem jsou vertikální myši, jejichž pět více či méně zvláštních variant jsme otestovali hlavně z pohledu ergonomie a kvality ovládání.

Reklama

Druhým kouskem od firmy C-Tech je mnohem přijatelnější bezdrátová myška s označením VEM-08. Tahle myš vypadá jako jakákoli klasická bezdrátová myš, jenom je prostě dvakrát vyšší. Její rozměry jsou 125 × 69 × 62 mm. Na jejím těle se nachází pět tlačítek a skrolovací kolečko. Rozlišení myšky je přepínatelné, k dispozici jsou režimy 800 / 1200 / 1600 CPI.

Včetně dvou AAA baterií, které se starají o její napajení, váží rozumných 110 gramů; 87,5 gramů dělá čistá váha. Na boční straně je protiskluzová guma, která dělá palci perfektní oporu. Myš tak při zdvihu z ruky nesjíždí. Vzhled skrolovacího tlačítka dodává myšce na kráse. Jeho okraje jsou chromově lesklé, střed pak pogumovaný s vroubky. Nejen, že se skvěle ovládá, ale taky dobře vypadá. 

Test pěti cenově dostupných vertikálních myší
i Zdroj: PCTuning.cz

Od chvíle, co jsem vzala myš prvně do ruky, jsem pochopila, že tohle je vertikální myš, se kterou bych si dokázala představit celodenní fungování u počítače. Úchop je díky zmiňované gumě na straně opravdu skvělý a celá myš padne do dlaně jako ulitá. Tlačítka zpět a vpřed, která se na rozdíl od předchozího kousku nachází nad palcem, se dají bez problému stlačit bez větších přehmatů. Jako byste drželi hardware ušitý přesně na míru uživateli.

Test pěti cenově dostupných vertikálních myší
i Zdroj: PCTuning.cz

Po chvilce testování v kancelářských aplikací a internetovém prohlížeči jsem se rozhodla pro praktický test v herním prostředí. I přesto, že jsem si na styl pohybu kurzoru musela chvíli zvykat, byla jsem schopná drtit v FPS střílečce nepřátele o něco efektivněji než s myší klasickou. Dáno je to hlavně tím, že pohyb po vertikální ose je díky její konstrukci o něco pomalejší a přesnější díky tomu, že se předloktí opírá o stůl v jiném úhlu než v případě klasiky.

Test pěti cenově dostupných vertikálních myší
i Zdroj: PCTuning.cz

Čekala jsem, že druhá myška od C-Techu se ponese v duchu stejného průšvihu jako její o jednu cifru menší model. Sama jsem nedokázala uvěřit tomu, jak krásně padne do ruky, pohodlně se ovládá a zvyk na netradiční pohyb a úchop je otázkou několika málo minut. Navíc se dá nanopřijímač umístit do vnitřností myši k bateriím, což minimalizuje riziko ztráty a díky napájení zajištěného dvěma mikrotužkami zabíjí i obavu ze ztráty dobíjecího kabelu. Cena je navíc taky super, na českých e-shopech se pohybuje okolo 399 korun.

Test pěti cenově dostupných vertikálních myší
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama