Test pěti cenově dostupných vertikálních myší
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Test pěti cenově dostupných vertikálních myší

Test pěti cenově dostupných vertikálních myší | Kapitola 6

Ivana Preclíková

Ivana Preclíková

9. 8. 2018 03:00 41

Seznam kapitol

1. Úvod 2. 3M EM500GPS 3. C-TECH VEM-07 4. C-TECH VEM-08
5. Connect IT CMO-2500-BK 6. Tracer Flipper RF Nano USB 7. Závěrečné shrnutí

Hardwaroví výrobci se pustili do boje s bolestmi zápěstí způsobenými nadměrným užíváním klasických počítačových myší, které nejsou k lidské ruce při dlouhodobém používání příliš šetrné. Výsledkem jsou vertikální myši, jejichž pět více či méně zvláštních variant jsme otestovali hlavně z pohledu ergonomie a kvality ovládání.

Reklama

Flipper od je vzhledově nejpoutavější kousek ze všech, které mi prošly rukama. Má futurističtější design než dvě předchozí, tvarově podobné myši, a to hlavně kvůli užší a vyšší konstrukcí. Má přibližné rozměry (d × š × v) 120 × 60 × 80 mm (výrobce bohužel přesné rozměry neuvádí) a hmotnost 89 gramů bez zdroje energie.  Se dvěma mikrotužkami váží 112 gramů. Na těle myši se nachází pět tlačítek a skrolovací kolečko. Přepínat lze mezi třemi režimy citlivosti, a to 800, 1600 a 2400 CPI. Jak již název napovídá, jedná se o bezdrátovou myš, jejíž receiver lze vložit do základny. Pohyb zajišťují čtyři malé kluzné plošky. Myš má jako jediná kvalitnější optický senzor, se kterým jsem naměřila frekvenci 250 Hz a odezvu 4 ms.

Test pěti cenově dostupných vertikálních myší
i Zdroj: PCTuning.cz

Po prvních minutách je evidentní, že i přes líbivý design není tato myš pořádně zpracovaná. Tlačítka zpět a vpřed na sebe nedoléhají a při pohledu zezadu tvoří nevzhledný schůdek. Na druhou stranu se  mačkají ze všech testovaných kusů nejpohodlněji, bez potřeby palec jakkoli posouvat. Skrollovací kolečko se ale nedá pohodlně zmáčknout, je opravdu až moc tuhé, při běžné práci prakticky nepoužitelné.

Test pěti cenově dostupných vertikálních myší
i Zdroj: PCTuning.cz

Kvůli svému užšímu provedení a kluzkému vnitřnímu povrchu na palci má tendence během užívání klouzat z ruky. Úzká základna myši sice vypadá fakt dobře, ale kvůli výše položenému těžišti tendenci se přetáčet. Může se stát, že během rychlejšího posunu vlevo se celá myš nakloní a přestane snímat pohyb. Během používání mi taky dvakrát upadl kryt baterií. Je evidentní, že nedrží pořádně na svém místě, při jeho usazení není slyšet klasické plastové zacvaknutí.

Test pěti cenově dostupných vertikálních myší
i Zdroj: PCTuning.cz

Propagační materiály na některých stránkách hovoří o myši s přesností pera, která je vhodná pro úpravu fotografií. Já tenhle názor nesdílím. Když jsem se s myší snažila najet na konkrétní ikonu na liště, měla jsem co dělat, abych kvůli úchopu zaměřila přesně. Cena 399 Kč, za kterou se na obchodech prodává, sice není nijak dramatická, na trhu jsou ovšem lepší kousky za podobné peníze. Tahle myš prostě není pro mě. Třeba bych si zvykla, ale preferuji praktičnost nad designem.

Test pěti cenově dostupných vertikálních myší
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama