Těžte Bitcoiny doma pomocí GPU – návod pro začátečníky 
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Těžte Bitcoiny doma pomocí GPU – návod pro začátečníky 

Těžte Bitcoiny doma pomocí GPU – návod pro začátečníky  | Kapitola 8

Z. Obermaier

Z. Obermaier

25. 12. 2017 03:00 30

Seznam kapitol

1. Bitcoin roste do nebes... ale je už jiný! 2. Návod pouze pro začátečníky 3. Testovací sestavy a GPU 4. Co to je „hash pool“ a jak funguje
5. Nicehash a ti druzí – alternativní služby 6. Výdělek jednotlivých komponent 7. Výdělek celých sestav dle aplikace 8. Závěr – má to smysl?

Už dlouhé roky nemá smysl těžit Bitcoiny přímo pomocí grafických karet. Můžete ale těžit jiné měny s tím, že výplatu dostanete v Bitcoinu. Podíváme se, zdali se v tuto chvíli stále vyplatí koupit GPU a „pálit“ elektřinu pro zisk z kryptoměn i tím nejjednodušším způsobem. Nicehash je totiž opět v provozu. Podíváme se ale také na podobné služby.

Reklama

Ještě před měsícem nebo dvěma, bych vám řekl, jako už mnohokrát předtím – těžební mánie je u konce, návratnost grafik dlouhá, nebo dokonce nemožná. Dnes je vše jinak, Bitcoin vystřelil vzhůru a s cenou blížící se patnácti tisícům dolarů vším zahýbal, a nic z toho není pravda.

Hotová sestava Bizon od Shark Mining s osmi GTX 1070 za 180 000 Kč
i Zdroj: PCTuning.cz
Hotová sestava Bizon od Shark Mining s osmi GTX 1070 za 180 000 Kč

V tuto chvíli se těžit doma GPU opět vyplatí, jelikož doba návratnosti (ROI) je i u GeForce GTX 1080 Ti jen šest měsíců. To tu hodně dlouho nebylo, u levnějších grafik se dostanete na ROI i pod pět měsíců. I Titan XP za 34 000 Kč se vám dnes vrátí za necelý rok. To je prostě "sen". Tohle vše ovšem platí pouze za předpokladu, že Bitcoin po celou dobu návratnosti, bude držet minimálně současný kurs nebo poroste výše. Jak se bude chovat v roce 2018 je ale těžké odhadnout, čeká nás rok regulací kryptoměn. Já ale osobně věřím v růst, tedy stále doporučuji do BTC investovat, jakýmkoliv způsobem.

Otázka, zdali těžit, je tedy zodpovězena kladně a grafy hovoří jasně. Zbývá vyřešit, jakým způsobem k nějakým Bitcoinům přijít. Dnes jsem srovnával pět služeb, které jsou nejjednodušší cestou k těžení pro naprosté laiky nebo začátečníky. To byl smysl našeho článku. Čistě dle měření výdělků je jednoznačně stále nejlepší volba Nicehash. Jelikož už byl jednou kompromitován, doporučuji těžit alternativně v BetterHash nebo Kryptex. Také Winminer je funkční, ovšem platby váznou. V současné chvíli bych se vyhnul Computtě, nabízí jednoznačně nejnižší zisky. Neumí využít všechen váš hardware, prý se to zlepší v lednu s novou aplikací.

Těžte Bitcoiny doma pomocí GPU – návod pro začátečníky 
i Zdroj: PCTuning.cz

Těžte Bitcoiny doma pomocí GPU – návod pro začátečníky 
i Zdroj: PCTuning.cz

Za hardware k testu děkujeme společnosti Asus a hlavně Mironetu

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama