The Secret World — Zajímavé MMORPG s podporou DirectX 11
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek The Secret World — Zajímavé MMORPG s podporou DirectX 11

The Secret World — Zajímavé MMORPG s podporou DirectX 11 | Kapitola 2

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

23. 7. 2012 03:00 20

Seznam kapitol

1. DreamWorld Engine z MMO Age of Conan 2. Nároky hry, testovací sestava, metodika 3. Výsledky GK — nejvyšší detaily bez vyhlazování 4. Výsledky GK — nejvyšší detaily s vyhlazováním 5. Vliv procesoru na hru 6. Vliv nastavení na hru I
7. Vliv nastavení na hru II 8. Vliv nastavení na hru III 9. Vliv nastavení na hru IV 10. Galerie in game screenshotů 11. Závěr

Žánr MMORPG mezi tahouny počítačové grafiky rozhodně nepatří. Přesto se na trh před pár dny dostal The Secret World, který v mnoha ohledech, včetně právě zmiňované grafiky, překvapí. Hra kupříkladu podporuje DirectX 11 a technologie jako je teselace, přičemž přínos je ve hře dobře patrný. Jen hardwarové nároky jsou velmi vysoké.

Reklama

Oficiální požadavky hry

The Secret World — Zajímavé MMORPG s podporou DirectX 11
i Zdroj: PCTuning.cz

Minimální sestava
Procesor: Intel Core 2 Duo 2,6 GHz
Operační paměť: 2 GB (XP)/ 3 GB (Vista/7)
Grafická karta: nVidia GeForce 8800/ATI Radeon HD 3850 512 MB
OS: Windows XP/Vista/7

Doporučená sestava
Procesor: Intel Core i5 3,0 GHz
Operační paměť: 6 GB
Grafická karta: nVidia GeForce GTX 560 Ti 1 GB
OS: Windows Vista/7

Ačkoliv The Secret World podporuje řadu moderních efektů z rozhraní DirectX 11, po snížení detailů by hardwarové nároky neměly být nijak vysoké a hru rozjedete i na slabších počítačích. Dle slov vývojářů je úplným minimem pro hraní The Secret World počítač se starším dvoujádrovým procesorem, 2-3 GB operační paměti a grafickou kartou starou čtyři generace. Osobně však přeci jen doporučuji výkonnější počítač, k rozumně plynulému hraní v rozlišení 1280 × 1024 px s nízkým nastavením detailů doporučuji počítač s grafickou kartou alespoň na úrovni AMD Radeonu HD 6670 a dvoujádrovým procesorem AMD Phenom II X3 nebo Intel Core 2 Quad. Nutností naopak nejsou Windows Vista a vyšší s podporou DirectX 11, hra má i režim DirectX 9 a rozběháte ji tedy i pod Windows XP.

Nároky na doporučenou sestavu jsou udané poměrně rozumně, při nejvyšším nastavení detailů je The Secret World opravdu velmi náročný a zatíží i velmi výkonné karty. Pro nejnáročnější uživatele dokonce nemusí být ani uvedená GeForce GTX 560 Ti dostatečně výkonná, především v nejvyšších rozlišeních využijete v náročných lokacích i nejvýkonnější jednočipové karty současnosti.

Testovací sestava

The Secret World — Zajímavé MMORPG s podporou DirectX 11
i Zdroj: PCTuning.cz

Hru jsem testoval na počítači s procesorem Intel Core i5-2500K, který jsem přetaktoval na 4,7 GHz. Počítač byl dále osazen dvojicí 4GB DDR3 pamětí Geil na frekvenci 1866 MHz, systémovým pevným diskem Samsung SpinPoint T a to vše v desce MSI Big Bang Marshal. Všechny komponenty jsem napájel 850W zdrojem Nexus.

K testovaní jsem použil sadu desíti grafických karet zahrnující modely od nVidia GeForce GT 440 až po AMD Radeon HD 7970. Pro karty GeForce jsem použil ovladače GeForce 301.42 WHQL, pro AMD Radeony pak Catalyst 12.4 WHQL.

Metodika testování

The Secret World — Zajímavé MMORPG s podporou DirectX 11
i Zdroj: PCTuning.cz

The Secret World nemá vestavěný benchmark, testoval jsem proto vlastním hraním hry. K testování jsem vybral lokaci Sheriff's Office. Při měření jsem prošel přibližně minutové okruh po mapě a výkon měřil pomocí programu FRAPS.

Nastavení hry

The Secret World — Zajímavé MMORPG s podporou DirectX 11
i Zdroj: PCTuning.cz

Nastavení detailů bylo při testování na nejvyšší možné úrovni v režimu DirectX 11. Výkon jsem měřil ve třech rozlišeních 1280 × 1024, 1680 × 1050 a 1920 × 1200 px při vypnutém a zapnutém vyhlazování hran (režim FXAA HQ).

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama