The Secret World — Zajímavé MMORPG s podporou DirectX 11
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek The Secret World — Zajímavé MMORPG s podporou DirectX 11

The Secret World — Zajímavé MMORPG s podporou DirectX 11 | Kapitola 11

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

23. 7. 2012 03:00 20

Seznam kapitol

1. DreamWorld Engine z MMO Age of Conan 2. Nároky hry, testovací sestava, metodika 3. Výsledky GK — nejvyšší detaily bez vyhlazování 4. Výsledky GK — nejvyšší detaily s vyhlazováním 5. Vliv procesoru na hru 6. Vliv nastavení na hru I
7. Vliv nastavení na hru II 8. Vliv nastavení na hru III 9. Vliv nastavení na hru IV 10. Galerie in game screenshotů 11. Závěr

Žánr MMORPG mezi tahouny počítačové grafiky rozhodně nepatří. Přesto se na trh před pár dny dostal The Secret World, který v mnoha ohledech, včetně právě zmiňované grafiky, překvapí. Hra kupříkladu podporuje DirectX 11 a technologie jako je teselace, přičemž přínos je ve hře dobře patrný. Jen hardwarové nároky jsou velmi vysoké.

Reklama
The Secret World — Zajímavé MMORPG s podporou DirectX 11
i Zdroj: PCTuning.cz

The Secret World se snaží vnést řadu inovací do žánru MMORPG. Fakt, že ne všechny nápady dopadly na výbornou, ukazuje třeba aktuální hodnocení serveru Metacritic, které činí 73 bodů. Poměrně inovativní je i technická stránka, která je u řady jiných her tohoto žánru na velmi špatné úrovni. Vývojáři proto při tvorbě hry spolupracovali s nVidií a podařilo se jim vytvořit hru podporující řadu moderních efektů. Kupříkladu přínos teleselace je na řadě scén patrný na první pohled a spekulace o jeho reálném přínosu nemají žádný smysl.

Přesto je můj celkový dojem z technické stránky podobný jako hodnocení herních magazínů. Jsou lokace, kde The Secret World vypadá báječně a může se směle srovnávat s nejkrásnějšími střílečkami současnosti. Stejně tak jsou však lokace, kde ani podpora DirectX 11 nepomůže a The Secret World vypadá jako sedm let staré hry. Jasně to ukazuje i galerie herních screenshotů típnutých z různých částí hry.

The Secret World — Zajímavé MMORPG s podporou DirectX 11
i Zdroj: PCTuning.cz

 

Zatímco kvalita vizuální stránky hry je značně kolísavá, hardwarové nároky The Secret World jsou vždy velmi vysoké. Pokud chcete hrát na nejvyšší nastavení, je naprostým základem pro nízká rozlišení grafická karta na úrovni nVidia GeForce GTX 460/AMD Radeon HD 5870, do vyšších rozlišení však potřebujete alespoň GeForce GTX 560 Ti/Radeon HD 7850 a výkonnější. Vyloženě „nudit“ se nebudou ani nejvýkonnější karty současnosti.

Stejně tak by měl být v počítači i rozumně výkonný procesor, jako „rozumný“ bych označil procesor AMD na úrovni Phenom II X4 s frekvencí 3 GHz a procesory řady Core i5 a i7 od Intelu (v zásadě stačí jakýkoliv čtyřjádrový model architektury Nehalem a vyšší).

The Secret World — Zajímavé MMORPG s podporou DirectX 11
i Zdroj: PCTuning.cz

Pokud vám hra na nejvyšší nastavení detailů nepoběží plynule a bude nutné nastavení snížit, doporučuji začít u úrovně DirectX a snížit ji na 9. Sice přijdete o teselaci a efekt ambient occluion, výkon však vzroste téměř na dvojnásobek. Pokud ani to nebude stačit, pomůže vypnutí stínů (Lighting Mode), dohlednosti (World Detail) a dalších efektů. Při nejnižším nastavení detailů lze dosáhnout i více než trojnásobného zvýšení výkonu proti nejvyššímu nastavení.

Poděkování

Děkujeme partnerům Asus, Gigabyte, Intel a MSI, kteří zapůjčili vybavení na testy.

Děkuji Ryouzanpaku za screenshoty ze hry.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama