Úvaha: Proč jsou vlastně staří ajťáci konzervativní
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Úvaha: Proč jsou vlastně staří ajťáci konzervativní

Úvaha: Proč jsou vlastně staří ajťáci konzervativní | Kapitola 8

Michal Rybka

Michal Rybka

11. 1. 2013 03:00 90

Seznam kapitol

1. Čas nezastavíš 2. Syndrom zkostnatění 3. Smysl pro ergonomii 4. „Best practices“
5. Mechanismus postupu 6. Bolestné vzpomínky 7. Marketing bez šancí 8. Když už vás nic nepřekvapí

Jsou? A pokud ano, tak co tím sledují... Bojí se nových technologií? Vysmáté mládí v ničem nevidí problém a hned se nadchne pro každou novinku, ti starší ale zpravidla ke všemu přistupují s despektem. Zkusili jsme se mrknout do obou táborů a zhodnotit, jaký přístup je pro IT život (a hlavně jeho vývoj) lepší.

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…

1. 12. 2023 13:00
16
Reklama

Zkušenosti jsou faktor, které vás zbaví „toho pravého nadšení“, už proto, že jste viděli systémy, které byly navrženy lépe. Rychlý start Windows 8? RISC OS bootoval do desktopu za sekundu a člověk se až diví, že podobné řešení dodnes nikdo neudělal – co bránilo osadit základní desku flashkou, ze které by nabíhalo jádro systému, proč jsme museli s rychlým startem čekat až na příchod SSD disků, které navíc stále emulují normální harddisk?

Úvaha: Proč jsou vlastně staří ajťáci konzervativní
i Zdroj: PCTuning.cz

Kladete si podobné otázky – a nejste tak nějak „super excited“. Poté, co si spočítáte, že jste za supervýkonné počítače, které jste si v minulosti koupili, mohli mít třeba byt, zatímco máte jenom zastaralý šrot v kumbálu, opět nejste „super excited“ z drahých zařízení, protože víte, že za rok je budete moci vlastnit za zlomek ceny. Nechce se vám zase a zase betatestovat nový operační systém a zkoumat, proč neběží vaše aplikace místo toho, abyste je normálně používali. Nechce se vám kupovat nový Office, protože i ten starý využíváte ani ne z 10%.

Úvaha: Proč jsou vlastně staří ajťáci konzervativní
i Zdroj: PCTuning.cz

Divíte se, proč starší ajťáci bývají konzervativní? Já myslím, že k tomu mají dobré důvody. A taky si myslím, že existují dobré důvody, proč by se IT týmy měly míchat ze starších a mladších ajťáků: Navzájem se doplňují a výsledek jejich spolupráce bude vyhovovat potřebám uživatelům víc, než kdyby všem ti mladší jen vnucovali inovace a ti starší by v nich bránili.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama